Ogłoszenia parafialne na XI Niedzielę Zwykłą 14.06.2015

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

  W poniedziałek – Bł. Jolantę, zakonnicę;

  W środę – Św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika;

 2. Dzisiaj w Kielcach na placu Św. Jana Pawła II od godz.1500 do 1800 odbędzie się „Rodzinny Festyn Misyjny”, natomiast o godz. 1800 Msza św. w intencji Misyjnego Dzieła i Misjonarzy, której przewodniczył będzie Ks. Bp. Ordynariusz Jan Piotrowski.

 3. W trosce o bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji i w trakcie wykonywanych prac polowych, ale i w trosce o dorosłych i młodzież, Stowarzyszenie „Święty Jacek? tak jak ubiegłego roku, organizuje akcję plenerową pt.: „Bezpieczne Wakacje”. Odbędzie się ona w przyszłą niedzielę 21 czerwca od godz. 1330 na placu parkingowym ? przy naszym Kościele. W zorganizowanym przedsięwzięciu wezmą udział służby ratownicze. Ich działania mają na celu podniesienie wiedzy i świadomości bezpieczeństwa. Udział zapowiedziały: Policja, Służba Więzienna, Straż Pożarna, Służba Zdrowia i Nauczyciele.

  Po tych prezentacjach o godz. 1600 sprawowana będzie Msza św. w Kościele w intencji Stowarzyszeń i wszystkich grup modlitewnych obecnych w naszym życiu parafialnym, służącym naszej wspólnocie zarówno czynem jak i modlitwą. Mszę św. zamówiło Stowarzyszenie „Święty Jacek”.

 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1600 i nabożeństwie spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w sali parafialnej.

 5. Dzisiaj o godz. 1400 na placu przy Szkole Podstawowej w Leszczynach odbędzie się festyn rodzinny pod hasłem: „Rodzinna zabawa to fajna sprawa”. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału we wspólnej zabawie. Przy okazji będzie możliwość oddania krwi w budynku szkoły od godz. 1200 do godz. 1700.

 6. W najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 1700 można już odbierać zdjęcia z I Komunii Świętej.

 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyny Skała. Byli obecni: Katarzyna Kowalska, Ewelina Fąfara, Krystyna Doleżyńska, Helena Wojtyna, Teresa Szewczyk, Janina Zych, Magdalena Guzikowska.

  Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców Leszczyny od Bęczkowa.