Ogłoszenia parafialne na XII Niedzielę Zwykłą 21.06.2015

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

  W środę, Narodziny Św. Jana Chrzciciela;

 2. W trosce o bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji i w trakcie wykonywanych prac polowych, ale i w trosce o dorosłych i młodzież, Stowarzyszenie „Święty Jacek” tak jak ubiegłego roku, organizuje akcję plenerową pt.: „Bezpieczne Wakacje”. Odbędzie się dzisiaj od godz. 1330 na placu parkingowym – przy naszym Kościele. W zorganizowanym przedsięwzięciu wezmą udział służby ratownicze. Ich działania mają na celu podniesienie wiedzy i świadomości bezpieczeństwa. Udział zapowiedziały: Policja, Służba Więzienna, Straż Pożarna, Służba Zdrowia i Nauczyciele.

  Po tych prezentacjach o godz. 1600 sprawowana będzie Msza św. w Kościele w intencji Stowarzyszeń i wszystkich grup modlitewnych obecnych w naszym życiu parafialnym, służącym naszej wspólnocie zarówno czynem jak i modlitwą. Mszę św. zamówiło Stowarzyszenie „Święty Jacek”.

 3. W piątek kończy się rok szkolny i katechetyczny z tej okazji w czwartek o godz. 1600 spowiedź a następnie Msza Św. o godz. 1700.
  Zapraszamy dzieci i młodzież na tę Mszę Świętą a także rodziców i nauczycieli.
  Podziękujemy Panu Bogu za miniony rok szkolny i poprosimy, o dobre przeżycie dni wakacyjnych.

 4. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił Ks. Andrzej Zawadzki misjonarz z Wybrzeża Kości Słoniowej w Afryce, nasz rodak.
  Taca przeznaczona będzie na pomoc dla Misji w której pracuje.

 5. W przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 1030, 1200 modlić się będziemy w intencji Ks. Prefekta Władysława, który obchodzi swoje imieniny.

 6. W przyszłą sobotę o godz. 1800 spotkanie Stowarzyszenia „Św. Jacek”.
  Przy okazji chcielibyśmy podziękować Panom ze Stowarzyszenia za wyrównanie placu parkingowego. A także panu Aleksandrowi Brykowi za pracę koparką przy wymienionym przedsięwzięciu.

 7. W przyszłą niedzielę o godz. 1600 będzie odprawiona Msza św. za + Ks. Sylwestra Górzyńskiego, którą celebrować będą Jego wychowankowie.

 8. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600 i nabożeństwie spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w sali parafialnej, a wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę na wsparcie Mediów Katolickich.

 9. W Internecie są dostępne już zdjęcia z Bierzmowania, po obejrzeniu których trzeba się zgłosić do Ks. Władysława i zamówić.

 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyny od Bęczkowa. Byli obecni: Zając Anna, Chajdak Teodora, Kobiec Jolanta, Stachura Maria, Kupis Joanna, Wdowiak Tadeusz, Wdowiak Anna, Wdowiak Renata, Matuszewska Agnieszka, Kuna Janusz, Krzysztofik Małgorzata.
  Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców Leszczyny od Bęczkowa.