Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą 07 sierpnia 2016r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła:

W poniedziałek, wspomnienie Św. Dominika, prezbitera.

We wtorek, Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy.

W środę, Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

W czwartek, wspomnienie Św. Klary, dziewicy.

2. W przyszły poniedziałek przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Zielnej. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę: 700; 900;1030, 1200; 1600.   Po Mszach Św. poświęcenie zbóż, ziół, kwiatów i  owoców.

3. W środę 17 sierpnia Uroczystość odpustowa w naszej parafii. Czcimy Św. Jacka, patrona naszego kościoła i parafii. Porządek Mszy Św.: 700; 900;1030, 1200; 1500. Uroczystą sumę przy ołtarzu polowym o godz. 1200 będzie celebrował i kazanie wygłosi ks. Prałat Andrzej Kaszycki. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła i ucałowanie relikwii Św. Jacka, które będą wystawione przez cały dzień w relikwiarzu podarowanym przez  młodzież, która przyjęła Sakrament Bierzmowania w tym roku. Zachęcamy do licznego udziału w uroczystości i zyskania odpustu, przystępując do spowiedzi, przyjmując Komunię Św. i modląc się w intencjach Ojca Św.
O godz. 1600 rozpocznie się popołudniowy festyn rodzinny, na który zaprasza Stowarzyszenie Św. Jacek. Program festynu dostępny będzie w gablocie i na stronie internetowej parafii. Gorąco zachęcamy do udziału w tej jakże radosnej formie przeżywania odpustu parafialnego. Wzorem lat ubiegłych zapraszamy dzieci szkół podstawowych z poszczególnych miejscowości parafii by zgłaszały swój udział w Turnieju Sportowym, najlepiej po 5 osób w zespole.

Ogłaszamy także konkurs plastyczny pt.: ?Święty Jacek ? patron naszej parafii?. Do udziału zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Podpisane prace należy składać do dnia 15 sierpnia 2016r. w zakrystii. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 17 sierpnia 2016r. w trakcie Religijnego Pikniku Rodzinnego.

O godz. 18.00 kolejny rok z rzędu Wielkie Śpiewanie. Wystąpią chóry z innych parafii, a także nasz chór parafialny.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w sali na plebani.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyna Kawiarnia. Byli obecni: Kowalik Elżbieta, Kowalik Małgorzata, Kowalik Małgorzata, Skrzyniarz Joanna, Jędrzejczyk Stanisław.

W przyszłym tygodniu zapraszam do sprzątania Kościoła  kolejnych mieszkańców Cedzyny przy szosie, prawa strona od szkoły.