Ogłoszenia parafialne na XX Niedzielę Zwykłą 14 sierpnia 2016r.

1. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Zielnej. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę: 700; 900;  1030, 1200; 1600.   Po Mszach Św. poświęcenie zbóż, ziół, kwiatów i owoców.

2. W środę 17 sierpnia, Uroczystość odpustowa w naszej parafii. Czcimy Św. Jacka, patrona kościoła i parafii. Porządek Mszy Św.: 700; 900;1030, 1200; 1500. Uroczystą sumę przy ołtarzu polowym o godz. 1200 będzie celebrował i kazanie wygłosi ks. Prałat Andrzej Kaszycki. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła i ucałowanie relikwii Św. Jacka, które będą wystawione przez cały dzień w relikwiarzu podarowanym przez  młodzież, która przyjęła Sakrament Bierzmowania w tym roku. Zachęcamy do licznego udziału w uroczystości i zyskania odpustu, przystępując do spowiedzi, przyjmując Komunię Św. i modląc się w intencjach Ojca Św. O godz. 1600 rozpocznie się popołudniowy festyn rodzinny, na który zaprasza Stowarzyszenie Św. Jacek. Gorąco zachęcamy  do udziału w tej radosnej formie przeżywania odpustu parafialnego. Wzorem lat ubiegłych zapraszamy dzieci szkół podstawowych   z poszczególnych miejscowości parafii by zgłaszały swój udział  w Turnieju Sportowym, najlepiej po 5 osób w zespole. Ogłoszony został konkurs plastyczny pt.: ?Święty Jacek ? patron naszej parafii?. Do udziału zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Podpisane prace należy składać do dnia 15 sierpnia 2016r. w zakrystii. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 17 sierpnia 2016r. w trakcie Religijnego Pikniku Rodzinnego. O godz. 18.00 kolejny raz Wielkie Śpiewanie. Wystąpią chóry innych parafii: z Bielin, Niewachlowa, Zagnańska oraz Zespół Golica i nasz chór parafialny, który obchodzi 15 – lecie swojej działalności (Msza św. w intencji Chóru w Odpust o godz. 12.00). Program szczegółowy festynu podany jest w gablocie i na stronie internetowej. ?Świętojackowy Piknik Rodzinny? zakończy około godz. 20.00 film pt.: ?Bóg nie umarł?. Wielki hit kinowy na Świecie i w Polsce.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie  Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w sali na plebani.

4. W dniach 23 ? 25 września, organizowana jest z naszej parafii  przez  Stowarzyszenie Święty Jacek pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej i Miłosierdzia Bożego w Wilnie. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej parafii  i w gablocie. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii lub dzwoniąc pod jeden z numerów podanych w gablocie i na stronie internetowej. Koszt pielgrzymki 400 zł.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny . Byli obecni: Jędryka Irena, Olejarczyk Piotr, Jamka Małgorzata, Winiarska Barbara, Winiarski Marian, Maziarek Aniela, Piotrowska Wiesława, Jaros Jolanta.

W przyszłym tygodniu zapraszam do sprzątania Kościoła  kolejnych mieszkańców Cedzyny przy szosie.