Ogłoszenia parafialne na XIX Niedziele Zwykłą 10.08.2014r

1) W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– W poniedziałek ? św. Klary, dziewicy

– W czwartek ? św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

– W piątek ? Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny ? Matki Bożej Zielnej. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę (7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00). Po Mszach Świętych poświęcenie zbóż, ziół, kwiatów i owoców.

2) W niedzielę 17 sierpnia ? Uroczystość odpustowa w naszej parafii. Czcimy św. Jacka, patrona naszego kościoła i parafii.

Porządek Mszy świętych: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00.

Po Mszy świętej o godzinie 12.00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła oraz ucałowanie relikwii św. Jacka.

Zachęcam do licznego udziału w uroczystości i zyskania odpustu, przez przystąpienie do spowiedzi, przyjęcie Komunii świętej i modlitwie w intencjach Ojca Świętego.

Wyjątkowo z racji festynu rodzinnego Msza św. popołudniowa odbędzie się o godzinie 15.00.

Po tej Mszy rozpocznie się festyn rodzinny, na który zaprasza Stowarzyszenie św. Jacek. Zakończy się on w godzinach wieczornych projekcją filmu animowanego dla całej rodziny pt. ?Największy z cudów?. Program festynu dostępny jest również w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

3) W dzień poprzedzający odpust, w sobotę, po Mszy świętej popołudniowej zapraszam na ?Wielkie Śpiewanie? ze współorganizatorami ? Stowarzyszeniem Święty Jacek i chórem naszej parafii. Wystąpią chóry z Zagnańska, Masłowa, Kielc, Mąchocic Kapitulnych i Leszczyn.

Szczegóły w gablocie.

4) W czwartek przed Uroczystością Matki Bożej Zielnej i w sobotę przed odpustem zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców Radlina, także tych, którzy zapomnieli o swojej kolejce. (Godzina sprzątania do ustalenia.)