Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę Zwykłą 03.08.2014r.

W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

  • W poniedziałek – św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  • We środę – Święto Przemienienia Pańskiego – odpust w parafii Masłów
  • W piątek – św. Dominika, prezbitera
  • W sobotę – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. Każdego roku przeżywamy go jako miesiąc trzeźwości. Wykorzystajmy ten czas, aby uczyć się życia w trzeźwości, zwłaszcza w obliczu narastających problemów rodzinnych i społecznych. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona jest Złota Księga, do której możemy wpisać nasze podjęte decyzje odnośnie życia w trzeźwości i nasze postanowienia.
  2. 5 sierpnia 2014r. z Wiślicy wyrusza XXXIII Piesza Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę pod hasłem „Wierzę w Syna Bożego”. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Formularze uczestnictwa można jeszcze odebrać w kancelarii lub zakrystii.
  3. We środę, 6 sierpnia tradycyjnie przechodzić będzie przez naszą parafię Piesza Pielgrzymka Ziemi Świętokrzyskiej z Ostrowca, udająca się na Jasną Górę. Jak każdego roku pielgrzymi proszą mieszkańców Mąchocic Kapitulnych o gościnę. Zachęcamy, aby jak najwięcej mieszkańców zaangażowało się w pomoc przy organizacji posiłku. Pielgrzymi przybędą około godziny 12.30 (2 grupy – 250 osób).
  4. Zbliża się odpust parafialny, kiedy to czcimy patrona naszego kościoła i parafii – św. Jacka Odrowąża. Duchowe przeżycie i pojednanie z Bogiem, bliźnimi i komunia święta, to cel nadrzędny tej uroczystości. Niech owocem tego dnia, jak ubiegłymi laty, będzie także zwykła radość i zabawa. Stowarzyszenie „Święty Jacek” chce nam zaproponować festyn rodzinny, a w nim wiele atrakcji i niespodzianek, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, ale też dorosłych.

Na stronie parafialnej zamieszczony jest program konkursu pt. „Pierogi Jackowe”, do którego zaproszone są 3-osobowe zespoły gospodyń z każdej miejscowości naszej parafii.
Dzieci starsze i młodzież wezmą udział w konkursach sportowych. (Zapraszamy zespoły z każdej miejscowości naszej parafii.)

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie tygodnika „Niedziela”, w którym możemy znaleźć artykuł poświęcony zbliżającej się, 90-tej rocznicy święceń kapłańskich Prymasa Tysiąclecia. Tygodnik ten można nabyć w cenie 5 zł.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Karyś Stanisława, Tutaj Anna, Toporek Anna, Pieczaba Renata, Cołta Aneta, Cołta Danuta, Dudzik Renata, Czaja Alicja. W najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.