Ogłoszenia parafialne na XV Niedzielę Zwykłą 16.07.2017r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

W czwartek, Wspomnienie Św. Czesława, prezbitera;

W sobotę, Wspomnienie Św. Marii Magdaleny.

2. Dzisiaj o godz. 1600 sprawowana będzie uroczysta Msza św. w intencji poległych na Leszczyńskich polach Partyzantów z oddziału „Wybranieccy”, oraz ofiar walk powstańczych z okupantem. Po Mszy św. dalszy ciąg uroczystości pod Pomnikiem.

3. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił Ks. Andrzej Zawadzki nasz rodak, pracujący na misjach na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Starajmy się wesprzeć go naszą modlitwą i ofiarą. Taca przeznaczona jest na potrzeby misji w której pracuje Ks. Andrzej.

4. Tradycyjnie jak w latach poprzednich z racji ogólnopolskiego dnia Św. Krzysztofa w przyszłą niedzielę przeżywamy pod hasłem: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”, będziemy się modlić także w intencji kierowców. Po Mszach św. będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów na parkingu przed Kościołem. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na środki transportu dla misjonarzy jako podziękowanie kierowców za szczęśliwe podróże. Jest to coroczna akcja Episkopatu do Spraw Misji.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w sali parafialnej.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Stanisława Zarębska, Teresa Królicka, Sylwia Ksel.

W przyszłym tygodniu zapraszam do sprzątania Kościoła  kolejnych mieszkańców Radlina.