Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę Zwykłą 23.07.2017r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

W poniedziałek, Wspomnienie Św. Kingę, dziewicę.

We wtorek, Święto Św. Jakuba, Apostoła.

W środę, Wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę, Wspomnienie Św. Marty.

2. Dzisiaj kazania głosił Ks. Andrzej Zawadzki nasz rodak, pracujący na misjach na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Starajmy się wesprzeć go naszą modlitwą i ofiarą. Taca przeznaczona jest na potrzeby misji w której pracuje Ks. Andrzej.

3. Dzisiejsza Ewangelia mówi nam o modlitwie pełnej wiary i wytrwałej, w duchu tej, której nauczył nas Jezus Chrystus. Taka modlitwa jest kluczem do zjednoczenia z Bogiem i korzystania z Jego łask.

W dniu Dzisiejszym kierujemy szczególnie modlitwę do Boga w intencji kierowców, których patronem jest Św. Krzysztof, która w tym roku przeżywana jest pod hasłem: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. Nasza modlitwa przed i po podróży, chociażby pobożnie uczyniony znak krzyża, wzajemna życzliwość na drodze, opanowanie pokusy nadmiernej prędkości, wreszcie zawsze konieczna trzeźwość niech będę świadectwem naszej wiary i miłości Boga i bliźniego. Dzisiaj na zakończenie każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i modlitwa poświęcenia pojazdów, a na parkingu pokropienie wodą święconą. Podobnie jak w poprzednich latach przy tej okazji wspieramy polskich misjonarzy w zakupie środków transportu i Akcji Św. Krzysztof – 1 gr. za 1 km. Jest to coroczna akcja Episkopatu do Spraw Misji.

4. W przyszłym tygodniu rozpoczynamy miesiąc sierpień. Każdego roku przeżywamy go jako miesiąc trzeźwości. Wykorzystajmy ten czas aby uczyć się życia w trzeźwości, zwłaszcza w obliczu narastających problemów rodzinnych i społecznych. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona będzie Złota Księga do której możemy wpisać nasze podjęte decyzje odnośnie życia w trzeźwości i nasze postanowienia.

5. Tradycyjnie 5 sierpnia wyrusza na Jasną Górę kolejna 37 Kielecka Piesza Pielgrzymka. Formularze zgłoszeniowe są do pobrania w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wzorem lat ubiegłych w ramach Pielgrzymki Kieleckiej będzie utworzona dla pielgrzymów Grupa Duchowa. Zaproszeni do niej są ci, którzy ze względu na stan zdrowia, brak urlopu, finansów czy innych przyczyn nie będą mogli wędrować do tronu Królowej Polski.

6. Kierownik Pieszej Pielgrzymki Ziemi Świętokrzyskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego na Jasną Górę prosi mieszkańców Mąchocic o przyjęcie pielgrzymów zwyczajem lat poprzednich 6 sierpnia około godz. 1230. Zachęcamy mieszkańców Mąchocic do ugoszczenia pielgrzymów i zorganizowania dla nich posiłku.

7. Stowarzyszenie Św. Jacek dziękuje za pomoc w zorganizowaniu uroczystości parafialnych w ubiegłą niedzielę i Chórowi Parafialnemu za oprawę Mszy św., Ks. Piotrowi Muszyńskiemu, Ochotniczej Straży Pożarnej z Mąchocic Kapitulnych i Leszczyn oraz Kołu Gospodyń Wiejskich za przygotowanie posiłku. Dziękujemy również przybyłym gościom i parafianom za udział w uroczystościach.

Spotkanie Stowarzyszenia Św. Jacek w piątek 28 lipca o godz. 19.00 na salce na plebanii.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Prędotka Aneta, Strząbała Urszula Czaja Ewelina, Banak Mariola, Chrabąszcz Tedora.

W przyszłym tygodniu zapraszam do sprzątania Kościoła  kolejnych mieszkańców Radlina.