Ogłoszenia parafialne na XX Niedziele Zwykłą 17.08.2014r

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

-W środę – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

-W czwartek – św. Piusa X, papieża

-W piątek- Najświętszej Maryi Panny , Królowej

2. Dziś w naszej parafii obchodzimy Uroczystość odpustową. Porządek Mszy świętych: : 700, 900, 1030, 1200, 1500 , na których kazania będzie głosił ksiądz Kordian Duda. Wszystkich parafian zapraszamy na festyn rodzinny, który rozpocznie się około godz.1530 . Św. Jacek,, nasz patron, którego dzisiaj czcimy, był wielkim apostołem narodów. Głosił Ewangelię Chrystusa i szerzył kult Matki Najświętszej przemierzając pieszo najdalsze zakątki naszej Ojczyzny ale i sąsiednich narodów. Dziś także Kościół w Polsce, naśladując działalność św. Jacka pragnie dotrzeć z Dobrą Nowiną do wszystkich rodaków. Narzędziem apostolstwa XXI wieku jest telewizja i radio katolickie, a także prasa katolicka. Zachęcajmy się wzajemnie, aby korzystać z tych dóbr. Czytajmy prasę, wspierajmy katolickie rozgłośnie. Będąc w ten sposób apostołami Dobrej Nowiny w rodzinach, szkołach i miejscach pracy.

3. W dniu 30 sierpnia 2014 (sobota) organizowana jest Pielgrzymka Młodych Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny. Chcemy w ten sposób przygotować się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie pod opiekę bł. Karoliny, która jest jednym z patronów tego wydarzenia. Szczegóły i zapisy w zakrystii. Koszt 15 zł.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W czwartek obecni byli: Bielecka Teresa, Krawczyk Matra, Kmiecik Halina. W sobotę obecni byli: Kolus Stanisława, Krzysiek Alina, Wrona Renata i Jacek, Ksel Lucyna, Hrabąszcz Marzena, Bujak Sławomir, Strząbała Bożena, Królicka Elżbieta, Stąpor Danuta, Strząbała Dorota, Stachurska Danuta i Szewczyk Dorota i Dawid. Bóg zapłać mieszkańcom Radlina za spełniony dyżur w przygotowywaniu świątyni do niedzielnej Eucharystii . Kolejka przechodzi na mieszkańców Cedzyny Góra (od końca).

5. 24 sierpnia 2014 (niedziela) w godzinach od 1200 do 1800 na stadionie sportowym w Górnie podczas Dożynek odbędzie się akcja zbiórki krwi oraz rejestracja dawców szpiku.