Ogłoszenia parafialne na XXI Niedziele Zwykłą 24.08.2014r.

Ogłoszenia parafialne na XXI Niedziele Zwykłą 24.08.2014r.

1.    1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– We wtorek- Uroczystość NMP Częstochowskiej (odpust w parafii Wiśniówka);

-We środę – św. Moniki;

-We czwartek – św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła;

-W piątek- wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

2. 2. W minioną niedzielę przezywaliśmy odpust parafialny ku czci św. Jacka Odrowąża. Przy tej okazji mieliśmy możliwość uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych. W sobotę odbyło się „Wielkie Śpiewanie”, w którym brały również udział zaproszone chóry innych parafii. Bardzo dziękuję organizatorom tego wydarzenia – naszemu chórowi parafialnemu i Stowarzyszeniu Święty Jacek, a szczególnie panom – Zbigniewowi Goncerzewiczowi i Tomaszowi Liszce.

3. 3. Stowarzyszeniu Święty Jacek dziękuję za zorganizowanie w dniu odpustu festynu rodzinnego. Informacje szczegółowe z przebiegu znajdziemy w gablocie oraz na stronie internetowej. Duże uznanie wyrażam strażakom z Mąchocic Kapitulnych i Leszczyn za udział w uroczystościach liturgicznych i czuwanie nad porządkiem i przebiegiem festynu.

4. Chórowi parafialnemu pragnę podziękować za piękną oprawę muzyczną podczas głównej Mszy sprawowanej przy ołtarzu polowym. Wyrazy podziękowania składam Kołom Gospodyń Wiejskich z Mąchocic Kapitulnych, Leszczyn i Radlina. Wszystkim, którzy okazali wsparcie i pomoc przy organizacji festynu wyrażam głęboką wdzięczność. Listy sponsorów znaleźć można w gablocie, a także na stronie internetowej.

4. 4. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Świętego Jana Pawła II.

5. 5. W dniu 30 sierpnia 2014 (sobota) organizowana jest Pielgrzymka Młodych Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny. Chcemy w ten sposób przygotować się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie pod opiekę bł. Karoliny, która jest jednym z patronów tego wydarzenia. Szczegóły i zapisy w zakrystii. Koszt 15 zł.

6. Dziękuje mieszkańcom Radlina za spełniony dyżur w przygotowaniu Kościoła do niedzielnych Eucharystii. Kolejka przechodzi teraz na mieszkańców Cedzyny Góra     (od końca).