Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą 22.10.2017 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

w sobotę: święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W tym dniu swoje imieniny będzie przeżywał nasz ks. Jubilat Tadeusz Wojtasiński. Msza św. w Jego intencji o godz. 1700. Zapraszamy do licznego udziału we wspólnej modlitwie za  ks. Solenizanta.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 1600, odbędzie się w salce plebanijnej  spotkanie popielgrzymkowe dla osób, które wzięły udział w pielgrzymce do Kamienia Śląskiego i Oświęcimia. W czasie spotkania m.in. projekcja filmu o tematyce religijnej.

3. Od dziś w całym Kościele przeżywać będziemy 91. już Tydzień Misyjny pod hasłem „Idźcie i głoście”. Niech ten czas będzie okazją do solidarności w modlitwie za misje. Każdy z nas na mocy chrztu św. jest misjonarzem. Jesteśmy zaproszeni o dawania świadectwa i głoszenia Dobrej Nowiny tam gdzie jesteśmy, w naszych rodzinach, w parafii, w miejscach nauki i pracy. Otoczmy modlitwą wszystkich misjonarzy i misjonarki, którzy są posłani aż po krańce świata. Niech ten tydzień będzie czasem rozpalenia na nowo zapału misyjnego w naszych sercach.

4. W przyszłą niedzielę przed kościołem, będą zbierane ofiary do puszek na utrzymanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

5. „O tych, których kochaliśmy za życia, nie zapominajmy po śmierci”. To słowa św. Ambrożego. Pamiętając o zmarłych z naszych rodzin, zachęcamy do składania wypominków rocznych, półrocznych bądź kwartalnych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. Już za kilka dni Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu tłumnie odwiedzamy cmentarze. Przed nami ostatnia chwila, by zadbać o groby naszych bliskich i ich otoczenie. Prosimy, aby śmieci z grobów segregować i wyrzucać do odpowiednich pojemników i miejsc do tego przeznaczonych. Dołóżmy wszelkich starań, aby nasz cmentarz był czysty i zadbany. Niech będzie on także świadectwem wiary w zmartwychwstanie ciał, jak też miejscem skupienia i modlitwy.
7. Rodziców dzieci I-komunijnych, prosimy o odbiór w zakrystii obrazków: „Mój udział w niedzielnej Eucharystii”.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 1600, zapraszamy do udziału we Mszy św. młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz ich rodziców. Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie.

9. W zakrystii lub kancelarii przyjmowane są zapisy na coroczną Pielgrzymkę Parafialną do Częstochowy, która odbędzie się w sobotę, 4 listopada.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny i inne.

11. Dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni i ofiary mieszkańcom Radlina.

Były to następujące osoby: Agata Bednarz, Bronisława Kołodziejska, Maria Komorowska, Helena Smela, Iwona Krajcarz, Monika Komorowska, Irena Hińcza.

Do sprzątania w najbliższą sobotę zapraszamy kolejnych parafian z Radlina.