Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą 29.10.2017 r.

1. W środę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 700, 900 i 1600. O godz. 1100 Msza św. na cmentarzu grzebalnym, a po jej zakończeniu odbędzie się procesja żałobna. W tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

2. W Dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny 2 listopada, Msze św. o godz. 700, 900 i 1700.

W dniach 1 – 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować  za zmarłych spełniając następujące warunki: nawiedzić cmentarz, pomodlić się za zmarłych, przyjąć komunię św. i pomodlić się w intencjach Ojca Św.

W związku z porządkowaniem grobów na cmentarzu gdzie spoczywają nasi bliscy zmarli, pamiętajmy aby śmieci wynosić do kontenera lub składać koło kontenera przed bramą, a nie wyrzucać za ogrodzenie cmentarza.

3. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 1600, zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz ich rodziców. Po Nabożeństwie Różańcowym odbędzie się krótkie spotkanie.

4. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca, spowiedź   dla praktykujących I Piątki od godz. 1615. Nabożeństwo I Soboty  o godz. 1630 i zmiana tajemnic dla Kół Różańcowych.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1030 spotkanie z rodzicami dzieci I-szo Komunijnych.

7. W zakrystii i kancelarii przyjmowane są wypominki roczne, półroczne i kwartalne, przyjmowane są również wypominki jednorazowe, które będą czytane także na cmentarzu podczas procesji.

8. Od przyszłej niedzieli ( 5.11) będą czytane nowe wypominki przed mszami o godz. 7.00, 9.00 i 12.00. Również od przyszłej niedzieli można rezerwować intencje mszalne na pierwsze półrocze 2018r.

9. Jak każdego roku w pierwszą sobotę miesiąca listopada z naszej parafii udaje się na Jasną Górę Pielgrzymka do Cudownego Obrazu M. Bożej. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu 40 zł, przedpłatę (lub całą kwotę) wpłacamy przy zapisie, a osoby, które już się zapisały, w ciągu tygodnia.

Wyjazd w sobotę o godz. 830 z Radlina z przystanku przy krzyżówce na Leszczyny, następnie o godz. 835 spod Kościoła i o godz. 840 z krzyżówki w Mąchocicach. Po drodze nawiedzimy Sanktuarium w Leśniowie.

10. Dzisiaj po Mszach św. do puszek przed kościołem, zbierane są ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

11. W minioną sobotę nikt nie przyszedł do sprzątania kościoła, zapraszamy więc w najbliższą sobotę kolejnych parafian z Radlina.