Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą 18 września 2016r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła:

We wtorek, wspomnienie Świętych Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Hasang i Towarzyszy, męczenników.

W środę, Święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

W piątek,  wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
2. Trwają zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy młodzież gimnazjalną klas trzecich z naszej parafii po odbiór deklaracji do zakrystii lub kancelarii.
3. W najbliższą sobotę obędzie się kolejny XVII już Rajd Świętokrzyski na Święty Krzyż, lista uczestników ciągle otwarta, zgłaszamy się w zakrystii. Przy zapisie prosimy o dokonanie wpłaty w kwocie 20 zł.
4. W przyszłą niedzielę, 25 września, przeżywać będziemy parafialny  Dzień Seminaryjny. Będziemy gościć przedstawicieli naszego Seminarium, którzy wraz z nami będą uczestniczyć w liturgii Mszy św. i głosić Słowo Boże. Alumni pragną dać świadectwo o tym że Jezus Chrystus jest Panem Powołania i droga powołania jest stale otwarta przed także nimi. Taca z tej Niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Seminarium.
5. Dzisiaj,  zgodnie z prośbą Ks. Biskupa Ordynariusza modlimy się za ofiary kataklizmu trzęsienia ziemi we Włoszech, a po każdej Mszy św. przed kościołem zbierana jest puszka na pomoc dla ofiar kataklizmu.
6. Bardzo prosimy podawać intencje zarezerwowanych Mszy św. przynajmniej tydzień wcześniej.
7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie Przyjaciół Koła Radia Maryja i TV Trwam.
8. W najbliższy czwartek wyrusza z naszej parafii pielgrzymka do Wilna organizowana przez Stowarzyszenie św. Jacka. Wszystkich zainteresowanych informujemy, że wyjazd z parafii nastąpi sprzed kościoła ok. godz. 22.00. Wcześniej jeden autokar o godz. 21.30 zabierze pielgrzymów z Mąchocic z krzyżówki a drugi również o 21.30 z Cedzyny sprzed szkoły. Z Cedzyny pojedzie do Radlina i z przystanku na drodze leszczyńskiej zabierze pielgrzymów z Radlina. Organizatorzy z uwagi na dużą liczbę pielgrzymów (jest blisko 80 osób) proszą o punktualność i dyscyplinę. Dalsze szczegółowe informacje będą podane tuż przed wyjazdem i potem w autokarze.
9. W dniu 1 października odbędzie się VIII Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Łokietkowej w Wiślicy. Z naszej parafii organizujemy wyjazd. Prosimy chętnych o zapisywanie się w zakrystii.
10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom Cedzyny. Byli obecni: Dorota Michta, Katarzyna Czaja, Pajdo Joanna, Królicka Teresa, Marta Królicka-Kania, Andrzej Kaczmarczyk.
W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła dalszych mieszkańców Cedzyny.