Złote Gody

W Kościele p.w. Św. Wawrzyńca  w Górnie odbyła się uroczysta msza święta z racji jubileuszu „Złotych Godów”, czyli 50 rocznicy zaślubin 21 par, w której nie zabrakło mieszkańców naszej parafii. Uroczystości przewodniczył proboszcz ks. Edward Kupis. W trakcie Mszy Świętej wszystkie pary odnowiły swoją Przysięgę Małżeńską, a Jubilaci otrzymali pamiątkowe poświęcone Krzyże.

 

Oprawę liturgiczną ubogacił chór parafialny z Leszczyn. Nie zabrakło także reprezentantów władz gminy Górno na czele z wójtem Przemysławem Łysakiem, przedstawiciela Senatu – Krzysztofa Słonia, jak i władz Urzędu Wojewódzkiego – wojewody Świętokrzyskiej – Agaty Wojtyszek. 
Po Mszy Świętej wszyscy „Nowożeńcy” w raz z gośćmi udali się na salę w OSP Górno, gdzie zostały im wręczone pamiątkowe odznaczenia od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, które w jego imieniu wręczali przybyli włodarze oraz Senator. Wśród par obchodzących swoje święto były trzy, które świętowały „Diamentowe Gody” (60). Najstarszą parą byli Państwo Maria i Bronisław Bujakowie (63). Po ceremonii wręczenia i życzeniach złożonych przez przedstawicieli władz odśpiewano symboliczne 100 LAT z lampką szampana i zasiedli do wspólnego stołu. Czas umilił zespół „Bęczkowianie”.