Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą 20.09.2015 r.

 1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  – w poniedziałek, święto św. Mateusza, apostoła i Ewangelisty

  – w środę, św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

  – w piątek, bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera

  – w sobotę, rocznicę poświęcenia Kościoła Katedralnego w Kielcach.

 2. W przyszłą niedzielę, 27 września w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać doroczny dzień seminaryjny. Wraz z Księżmi Przełożonymi i alumnami naszego seminarium pragniemy modlić się o nowe powołania do Kapłaństwa. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość nabycia seminaryjnego czasopisma „Obecni”, a także będziemy mieli okazję zapisać się do Grona Przyjaciół Seminarium. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby kieleckiego seminarium.

 3. Jeszcze dzisiaj w zakrystii przyjmujemy zapisy na XVI Pielgrzymkowy Rajd na Święty Krzyż, który odbędzie się w najbliższą sobotę 26 września. Udamy się trasą „Modrzewiową” z Grzegorzewic. Wyjazd z Cedzyny przy sklepie „u Romana” o godz. 7.50, z Leszczyn przy kościele o godz. 8.00, z Mąchocic przy Krzyżówce o godz. 8.10. Mieszkańcy Radlina gromadzą się na parkingu przy kościele. Koszt wyjazdu to 20 zł.

 4. Ks. Bp. Ordynariusz zaprasza Róże Żywego Różańca i wszystkich czcicieli Matki Bożej na VII Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej (Bazylika Katedralna), w dniu 3 października 2015 r. Szczegółowy program w gablocie.

 5. Przeżywamy dzisiaj Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji
  w najnowszym numerze „Niedzieli” znajdziemy wiele ciekawych artykułów na temat współczesnych mediów, m.in. artykuł abp. Wacława Depo pt. „Wyzwania medialne i zobowiązania wiary”. Starajmy się wspierać katolickie media modlitwą i ofiarą.

 6. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie Przyjaciół TV Trwam i Radia Maryja sali na plebanii.

 7. Przypominamy o składaniu wypełnionych deklaracji przez kandydatów do sakramentu Bierzmowania.

 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Bednarska Małgorzata, Hińcza Marianna, Iwańska Adela, Zapała Dorota. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejnych mieszkańców Leszczyn.