Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą 04.10.2015

 1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  – w poniedziałek, Św. Faustynę Kowalską, dziewicę;

  – w środę, Najświętszą Maryję Pannę Różańcową;

  – w piątek, Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, patrona diecezji Kieleckiej;

 2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w zwykłe dni tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. W środę, na Mszy św. o godz. 17.00, poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych.

 3. W przyszłą niedzielę, poprzedzającą 16 października, jak co roku, będzie organizowany kolejny „Dzień Papieski” w Polsce i poza jej granicami.
  Tego dnia są zanoszone modlitwy w intencji Ojca Świętego, odbywają się sesje naukowe poświęcone nauczaniu Papieża Polaka, imprezy kulturalne i zbiórka pieniędzy we wszystkich kościołach w Polsce. Będziemy więc mogli wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecia składając ofiary do puszek przed kościołem.

 4. Ksiądz Rektor Seminarium Duchownego w Kielcach dziękuje za zorganizowanie parafialnego dnia seminaryjnego, za dar wspólnej modlitwy i za materialne wsparcie seminarium.

 5. W naszej parafii powstaje grupa osób spotykających się na Adoracji Najświętszego Sakramentu. Wszystkich (starszych, młodzież, małżeństwa), którzy chcieliby wyciszyć się, a jednocześnie pogłębić przyjaźń z Panem Jezusem prosimy o kontakt z Ks. Piotrem.

 6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

 7. Nasza Parafia włącza się w zbiórkę zużytych telefonów komórkowych „Telefon dla przyjaciela” prowadzoną przez Caritas Diecezji Kieleckiej. Poszukajmy w domach niepotrzebnych, starych telefonów komórkowych i przekażmy do recyklingu. W ten sposób przyczynimy się do ochrony środowiska i wesprzemy szlachetny cel, bowiem środki uzyskane w akcji zostaną przeznaczone na zakup samochodu medycznego – karetki do Hospicjum Caritas w Kielcach. Będzie to więc przekazanie telefonu „przyjacielowi” – osobie chorej, znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej. Zachęcamy, by w przyszłą niedzielę przynieść zużyte telefony komórkowe i składać przy wyjściu z kościoła.

 8. W przyszłą niedzielę, taca przeznaczona jest na budowę cmentarza.

 9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni:

  Mańka Zofia, Baran Maria, Kiczor Teresa, Anioł Marianna.

  W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam kolejnych mieszkańców Leszczyn.