Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą 11.10.2015r.


1. W kalendarzu liturgicznym  Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek, Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

– w czwartek, Św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła

– w piątek, Św. Jadwigę Śląską

– w sobotę, Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

2. Dzisiaj przeżywamy kolejny „Dzień Papieski”. W całej Polsce i poza jej granicami odbywają się sesje naukowe poświęcone nauczaniu Papieża Polaka, imprezy kulturalne i zbiórka pieniędzy we wszystkich kościołach. Możemy wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecia składając ofiarę do puszki przed kościołem.

Przy tej okazji informuję, że powstał nowy Świętokrzyski Szlak Papieski Jana Pawła II prowadzący z Kielc przez Dyminy, Marzysz, Kaczyn, Niestachów, Cedzynę do Masłowa. Uroczyste otwarcie i poświęcenie nastąpi 15 października w kościele Jana Pawła II w Kaczynie o godz. 14:00.

Z tej okazji nowopowstałym szlakiem organizowany jest rajd pieszy do Kaczyna. Chętni z różnych miejsc pod opieką przewodników  wyruszą na wybraną trasę. Uczestnicy z terenu gminy Górno wyruszą na trasę o godz. 10:00 z przystanku autobusowego w Cedzynie obok mostu na Lubrzance.

3. Spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania zamieszkujących w Radlinie odbędzie się 14 października (w środę) w szkole w Radlinie o godz. 10.00. Kandydaci przynoszą Katechizm i indeks na spotkanie. Obecność obowiązkowa.

4. Od przyszłej niedzieli będziemy przeżywać tydzień misyjny pod hasłem: „Od Nawrócenia do Misji”. Na Mszach św. i nabożeństwach modlić się będziemy w intencji misjonarzy pracujących na misjach, w intencji papieskich dzieł misyjnych.

5. Nasza Parafia włączyła się w zbiórkę zużytych telefonów komórkowych „Telefon dla przyjaciela” prowadzoną przez Caritas Diecezji Kieleckiej. Poszukajmy w domach niepotrzebnych, starych telefonów komórkowych i przekażmy je do recyklingu. W ten sposób przyczynimy się do ochrony środowiska i wesprzemy szlachetny cel, bowiem środki uzyskane w akcji zostaną przeznaczone na zakup samochodu medycznego – karetki do Hospicjum Caritas w Kielcach. Będzie to więc przekazanie telefonu „przyjacielowi” – osobie chorej, znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej.

Przyniesione telefony składamy do pudełka przy wyjściu z kościoła.

6. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

7. Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony szczególnie modlitwie za zmarłych. Najpiękniejszym darem dla naszych zmarłych jest dar modlitwy i ofiara mszy św. oraz uzyskane odpusty. Wypominki roczne, półroczne, kwartalne czy jednorazowe, są jedną z form tej pamięci o zmarłych. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

8. Dziękuję za dzisiejszą tacę, która przeznaczona jest na rozbudowę cmentarza. Chciałem poinformować, że zostały już rozpoczęte prace przy budowie ogrodzenia (muru cmentarnego).

W związku z nasileniem robienia porządków przy grobach naszych bliskich na cmentarzu z racji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych, pamiętajmy aby śmieci wynosić do kontenera lub obok kontenera przed bramą, a nie wyrzucać za ogrodzenie cmentarza (problem dzikich śmieci).

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni:

Iwańska Anna, Osuch Helena, Bogucka Monika, Pluta Anna, Mazurczak Teresa, Mazurczak Katarzyna, Cedzyńska Janina.

W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam kolejnych mieszkańców Leszczyn.