Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą 18.10.2015

 1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  – w poniedziałek, Bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika.

  – we wtorek, Św. Jana Kantego, prezbitera.

  – w środę, Bł. Jakuba Strzemię.

  – w czwartek, Św. Jana Pawła II, papieża.

 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tegoroczny Tydzień Misyjny pod hasłem:Od Nawrócenia do Misji”. Jest to szczególny czas wspierania misji ewangelizacyjnej Kościoła przez modlitwę i ofiary materialne. To także wspaniała sposobność aby umacniać misyjny zapał w nas samych, pamiętając że na misjach pracuje także rodak z naszej parafii. Podczas Mszy św. i nabożeństw różańcowych będziemy modlić się w intencji pracujących na misjach, dzieł misyjnych.

 3. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła.

 4. Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony szczególnie modlitwie za zmarłych. Najpiękniejszym darem dla naszych zmarłych jest dar modlitwy i ofiara mszy św. oraz uzyskane odpusty. Wypominki roczne, półroczne, kwartalne czy jednorazowe, są jedną z form tej pamięci o zmarłych. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 5. Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania zamieszkujących w Mąchocicach będzie w środę 21 października o godz. 18:00 w Zespole Szkół w Mąchocicach. Na spotkanie kandydaci przynoszą katechizmy i indeksy. Obecność obowiązkowa.

 6. Zbliża się czas dorocznej pielgrzymki naszej parafii na Jasną Górę do Cudownego Obrazu M. Bożej, tym razem 14 listopada. Wyjazd organizuje Grupa Modlitewna „Margaretka”. Zapisy przyjmowane są w zakrystii. Koszt wyjazdu 50 zł.

 7. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00.

 8. Spotkanie Stowarzyszenia „Św. Jacek” w sobotę o godz. 18:00.

 9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni:

  Bednarz Marzena, Chrabąszcz Stanisława, Laskowska Irena, Kędzierska Krystyna, Cichońska Maria, Mazurczak Genowefa, Siudak Patryk.

  W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam kolejnych mieszkańców Leszczyn.