Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą 13 listopada 2016r.

1. W kalendarzu liturgicznym  Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek, Św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę;- w piątek, Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;

– w sobotę, Bł. Salomei, zakonnicy;

2. W ubiegłą niedzielę zostaliśmy zaproszeni przez Biskupów do udziału w  Jubileuszowym Akcie przyjęcia  Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w naszym kraju.  Proklamacja tego Jubileuszowego Aktu będzie miała miejsce 19 listopada w sobotę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w Krakowie, początek uroczystości o godz. 10:00, będziemy mogli ją śledzić w mediach. Natomiast w niedzielę, ostatnią Roku Kościelnego, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata we wszystkich świątyniach Kościoła katolickiego w Polsce zostanie dokonany akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Od czwartku w ubiegłym tygodniu odmawiana jest nowenna w naszym kościele na mszach o godz. 17:00, która nie tylko poprzedza to wielkie wydarzenie, ale także pomaga się do niego przygotować.

3. W związku z tymi wydarzeniami młodzież naszego dekanatu będzie miała spotkanie, w wigilię uroczystości Chrystusa Króla  w sobotę, w Dąbrowie w kościele o godz. 18:00. Chętni zgłaszają swój udział do Ks. Marka.

4. Dzisiaj przeżywamy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Możemy wesprzeć tę akcję również materialne składając ofiarę do puszki przed kościołem lub też wysyłając SMS-a, pod numer podany w gablocie.

5. W przyszłą niedziele spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Telewizji Trwam po mszy św. o godz. 16:00

6. Od ubiegłej niedzieli rezerwujemy intencje mszalne na I półrocze 2017 roku.

7. Od ubiegłej niedzieli czytane są także nowe wypominki przed mszami o godz. 700, 900, 1200 (roczne, półroczne i kwartalne). Lista wypominkowa wciąż jest uzupełniana, nadal bowiem przyjmowane są nowe wypominki. W razie jakichkolwiek błędów bardzo prosimy  o zgłaszanie ich w zakrystii.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Górnych.

Byli obecni: Stachura Jarosław, Bazak Bożena, Pajdo Jacek, Pajdo Joanna, Pajdo Igor, Bugajska Teresa, Kaleta Magdalena, Borek Małgorzata, Michcik Małgorzata.

W przyszłym tygodniu zapraszamy do sprzątania Kościoła kolejnych mieszkańców Mąchocic Górnych.