Ogłoszenia parafialne XXV Niedziela Zwykła 21 września 2014 r.

1.    Kalendarz liturgiczny:
– wtorek – św. o. Pio z Pietrelciny
– czwartek – bł. Władysława z Gielniowa
– piątek – śś. Męczenników Kosmy i Damiana
– sobota –  św. Wincentego a Paulo
2.    Z wczorajszej pielgrzymki po bazylikach diecezji kieleckiej ufundowany został dla naszej parafii ornat w kolorze fioletowym. Dziękujemy za dar serca wszystkim pielgrzymom. Nasze wyrazy wdzięczności kierujemy także pod adresem pewnej osoby, która ufundowała pozłacany pulpit pod Mszał rzymski oraz pięknie zdobioną oprawę na Ewangeliarz.  
3.    Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele jako światowy dzień środków społecznego przekazu pod hasłem: ?Przekaz w służbie autentycznej kultury spotkania?. Módlmy się, by współczesne media służyły prawdzie i były wolne od manipulacji. Przed kościołem mamy możliwość wsparcia ofiarą mediów katolickich: Radia Maryja i TV Trwam. Po Mszy św. o godz. 16.oo zapraszamy na spotkanie koła Przyjaciół Radia Maryja w sali na plebanii.
4.    W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej parafii dzień seminaryjny. Modlić się będziemy razem z przedstawicielami seminarium i naszymi klerykami o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Taca z tego dnia przeznaczona zostanie na potrzeby seminarium.
5.    27 września – w sobotę, odbędzie się rajd świętokrzyski. Chętnych prosimy o zapisy
w zakrystii. Koszt: 7 zł.
6.    Prowadzimy zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas III gimnazjum z naszej parafii. Młodzież zapraszamy do zakrystii. Spotkanie za tydzień po Mszy św. o godz. 9.oo w kościele.
7.    W gablocie podany jest wykaz terminów katechez przedmałżeńskich w kieleckich parafiach. W gablocie także możemy przeczytać o planowanych bezpłatnych badaniach profilaktycznych na terenie naszej parafii.
8.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła, za kwiaty i ofiarę mieszkańcom Cedzyny Kawiarnia. Obecni byli: Edward Brzeziński, Stanisława Iwan, Kazimierz Goworek, Antoni Janus, Wioletta Salwa, Paulina Sadowska, Teresa Pancerz, Maja Kędzierska, Janina Pięta, Jadwiga Adamus, Halina Sobieraj, Anna Czarnecka. Na przyszłą sobotę zapraszamy mieszkańców Cedzyny Kawiarnia.