Ogłoszenia parafialne XXVI Niedziela Zwykła 29.09.2013 r

1. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • Poniedziałek – św. Hieronima, dra Kościoła
  • Wtorek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz., dra Kościoła
  • Środa – św. Aniołów Stróżów
  • Piątek – św. Franciszka z Asyżu
  • Sobota – św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy

2. Z racji wspomnienia św. s. Faustyny – apostołki miłosierdzia zapraszamy na szczególne nabożeństwo w sobotę. Początek o godz. 16.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista adoracja. O godz. 16.30 – koronka do Bożego Miłosierdzia a po niej ucałowanie relikwii św. Faustyny.

3. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy dzień seminaryjny. Gościmy przedstawicieli kieleckiego seminarium duchownego, którzy razem z nami modlą się i głoszą słowo Boże. Cieszymy się, że w ich gronie znajdują się alumni z naszej parafii: Patryk i Daniel – studenci II roku, oraz Paweł Bałaga i Marek Zawadzki – rozpoczynając studia w naszym seminarium. Naszą kielecką uczelnię wspieramy modlitwą i ofiarą. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na jej utrzymanie. Będą także zbierane płody ziemi.

4. Rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę – po Mszy św. o godz. 16.00. Dla dzieci przygotowaliśmy szczególne zadanie. Szczegóły podamy we wtorek. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania, scholę młodzieżową i wszystkich chętnych zapraszamy na adorację i różaniec z krótką katechezą – w piątki na godz. 19.00. Po adoracji krótkie spotkanie dla bierzmowanych i podział na grupy.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.00.

6. Na spotkanie przedchrzcielne rodziców i chrzestnych zapraszamy w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

7. Prosimy ministrantów o odebranie zaproszeń dla rodziców w zakrystii.

8. Ponawiamy zaproszenie na spotkanie Kół Różańcowych w Piekoszowie. Zapisy u ks. Prefekta. Spotkanie organizacyjne w środę po Mszy św. o godz. 17.00

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic. Obecni byli: Martyna Wzorek, Katarzyna Bugajska, Jakub Bugajski, Dominik Gała, Halina Michcik, Marzena Michcik, Alicja Stachura. Na sobotę zapraszamy do pomocy kolejnych mieszkańców Mąchocic.