V Niedziela Zwykła – 8 lutego 2015 r.

1.    Kalendarz liturgiczny:
– wtorek – św. Scholastyki 
– środa – Światowy Dzień Chorego  
– sobota – śś. Cyryla i Metodego, patronów Europy

2.    Już od tygodnia po naszej diecezji pielgrzymują symbole Światowych Dni Młodzieży: krzyż oraz ikona Matki Bożej. W środę – 11 lutego – takie spotkanie, połączone
z modlitwą za chorych, będzie miało miejsce w Hali Legionów w Kielcach, która przyjmie ponad 3 tys. osób. Zaproszenie na to spotkanie skierowane jest do wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem osób chorych. W programie m.in.:
– 15.oo – koronka do Bożego Miłosierdzia
– 17.oo – Eucharystia z sakramentem namaszczenia chorych
– 18.oo – adoracja symboli ŚDM

3.    W 81 roku życia i w 58 roku kapłaństwa zmarł – pochodzący z Bęczkowa –
ks. Marian Gołąbek. W gablocie znajduje się klepsydra i bliższe informacje dotyczące pogrzebu. Pamiętajmy w modlitwie o naszych bliskich zmarłych.
4.    Dzieci ze szkół podstawowych z terenu naszej parafii zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie o św. Teresie z Avila, którą poznawaliśmy już w czasie adwentowych rorat. Szczegóły konkursu u katechetów oraz na stronie internetowej parafii.
5.    W przyszłą niedzielę, będziemy mieli okazję wesprzeć darem serca katolickie media: Radio Maryja i TV Trwam. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się
w tym dniu po ostatniej Mszy św.
6.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła i za kwiaty mieszkańcom Mąchocic Górnych. Obecni byli: Aneta Kuzka, Małgorzata Łakomiec, Jadwiga Sroka, Elżbieta Ksel, Wiesława Januchta, Jolanta Ksel. Na przyszłą sobotę prosimy o pomoc kolejnych mieszkańców z Mąchocic Górnych.