Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną 10.05.2020r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– W czwartek, Święto Św. Macieja, Apostoła.

– W sobotę, Święto Św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, Patrona Polski.

2. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach w myśl wskazań Kodeksu Prawa Kanonicznego podaje do wiadomości, że Sebastian Krzysztof Brzoza Diakon Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, pochodzący z tutejszej parafii otrzyma Święcenia Prezbiteratu. Święcenia te będą miały miejsce 30 maja 2020r. o godz. 10.00.

Kto zna nieprawidłowości i przeszkody zabraniające wyżej wymienionemu przyjęcia święceń prezbiteratu, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o nich Księdza Proboszcza tutejszej wspólnoty parafialnej.

Przełożeni i Wychowawcy alumnów Wyższego Seminarium  Duchownego w Kielcach proszą Księdza Proboszcza, Kapłanów, Siostry zakonne i Wiernych parafii o modlitwę za wspomnianego kandydata do święceń prezbiteratu oraz o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego z tutejszej wspólnoty parafialnej.

3. Dzisiaj od godz. 1415 poświęcenie pól. W Podmąchocicach, Mąchocicach Górnych i Dolnych jeden Ksiądz. Drugi Ksiądz Kopcówki, Leszczyny Skała i Leszczyny. W przyszłą niedzielę będziemy poświęcać pola, od godz. 1415 jeden Ksiądz Cedzyna Góra, Kawiarnia i przy trasie. Drugi Ksiądz Radlin.

4. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

5. Informujemy także, że dobiegł końca półroczny okres czytania wypominek za zmarłych. Można przedłużyć tę modlitwę zgłaszając w zakrystii.

6. Do sprzątania Kościoła w najbliższą sobotę zapraszamy raz jeszcze mieszkańców Leszczyn.