Untitled

1. We wtorek, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu w kościele o godz. 700, 900 i 1600. O godz. 1100 Msza św. na cmentarzu grzebalnym.

W tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

2. W środę, Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny, Msze św. o godz. 700, 900 i 1700. O godz. 1630 będą sprawowane uroczyste Nieszpory Eucharystyczne za naszych zmarłych polecanych w wypominkach.

W dniach 1 – 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych spełniając następujące warunki: nawiedzić cmentarz, pomodlić się za zmarłych, przyjąć komunię św. i pomodlić się w intencjach Ojca Św.

W związku z porządkowaniem grobów na cmentarzu gdzie spoczywają nasi bliscy zmarli, pamiętajmy aby śmieci składać do kontenera, a liście i trawę pod mur obok kontenera, a nie wyrzucać za ogrodzenie cmentarza.

3. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy w piątek, wspomnienie Św. Karola Boromeusza, Biskupa.

4. W przyszłą niedzielę, 6 listopada po Mszy św. o godz. 1030 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej.

5. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii zaprasza 1 listopada na procesję i modlitwę za zmarłych na naszym parafialnym cmentarzu o godz. 1800, prosimy o zabranie zniczy.

6. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Leśniowa i Częstochowy w sobotę 5 listopada. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 900, powrót z Częstochowy po Apelu Jasnogórskim.

7. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca, spowiedź dla praktykujących I Piątki od godz. 1630. Nabożeństwo I Soboty o godz. 1630.

8. Od przyszłej niedzieli czytane są nowe wypominki przed mszami o godz. 700, 900, 1200 (roczne, półroczne i kwartalne). W razie jakichkolwiek błędów bardzo prosimy  o zgłaszanie ich w zakrystii. W dalszym ciągu są przyjmowane kolejne wypominki.

9. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900, spotkanie Kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców, obecność obowiązkowa.

10. W czwartek próba Scholii Dziecięcej o godz. 1600.

Natomiast w sobotę próba Scholii Młodzieżowej o godz. 1600.

11. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła Panu Bysiakowi Ryszardowi.

Do sprzątania Kościoła w najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców Leszczyn, domy nad zalewem.