Ogłoszenia parafialne na XXXII Niedzielę Zwykłą 06.11.2022r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– w środę, Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

– w czwartek, wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

– w piątek, wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa;

– w sobotę, wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i męczennika;

2. Komunikat Ks. Bpa.

3. Od dzisiejszej niedzieli czytane są nowe wypominki przed mszami o godz. 700, 900, 1200 (roczne, półroczne i kwartalne). W razie jakichkolwiek błędów bardzo prosimy  o zgłaszanie ich w zakrystii. W dalszym ciągu są przyjmowane kolejne wypominki.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1030 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej.

5. W poniedziałek, o godz. 1615 próba liturgiczna kandydatów na ministrantów w Kościele.

6. W czwartek próba Scholii Dziecięcej o godz. 1600.

Natomiast w sobotę próba Scholii Młodzieżowej o godz. 1600.

7. Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach organizuje w dniach od 2 do 4 grudnia rekolekcje powołaniowe pod nazwą „Zostań klerykiem na weekend”. Celem rekolekcji jest pomoc w rozeznaniu powołania młodym mężczyznom, poprzez modlitwę, ciszę, skupienie oraz adorację. Będzie to także okazja do tego by przyjrzeć się seminarium duchownemu od wewnątrz. Zgłoszenia do 1 grudnia u naszych Księży.

8. Fundacja Życie i Rodzina prowadzi zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Aborcja to zabójstwo” mającym na celu ochronę dzieci przed śmiercią w łonach matek. Aborcyjne organizacje prowadzą liczne akcje mające na celu zabijanie dzieci nienarodzonych. Brakuje precyzyjnych przepisów aby ścigać sprawców tego procederu. Aby złożyć wniosek obywateli popierających ustawę chroniącą dzieci w łonach matek, trzeba zebrać co najmniej 100 tysięcy podpisów. Na stoliku pod chórem są wyłożone karty na których można złożyć swój podpis popierający ustawę.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Elżbieta Nadolna, Małgorzata Lisek, Marta Bysiak, Paweł Bandura, Agnieszka Mazurczak, Bożena Gołuchowska, Ela Mazurczak.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom leszczyn, kolejka przechodzi teraz na mieszkańców Kopcówki i  Leszczyny Skała.