Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 20.11.2022 r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– w poniedziałek, Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

– we wtorek, Św. Cecylię, dziewicę i męczennicę.

– w czwartek, Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy. 

2. Dzisiejsza niedziela kończy Rok Liturgiczny Kościoła. Przed nami Adwent, czas przygotowujący nas do przeżycia uroczystości Świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w II Niedzielę Adwentu 4 grudnia i trwały będą do środy, 7 grudnia. Będzie je prowadził Ks. O. Tomasz Zamorski, Dominikanin.

3. W odpowiedzi na zachętę Ks. Biskupa z ostatniej niedzieli, dzisiaj po Mszach św. zbierane są ofiary do puszki. Celem tej zbiórki jest wsparcie materialne duszpasterstwa młodzieży naszej diecezji w perspektywie Światowych Dni Młodzieży w Portugalii w 2023r.

4. Z racji wspomnienia Św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki sakralnej, pamiętamy o naszym Chórze Parafialnym, o Scholii Młodzieżowej i Scholce Dziecięcej, którzy swoim śpiewem ubogacają liturgię Mszy św. i uroczystości kościelne. Wyrażamy im nasze uznanie i wdzięczność oraz życzymy radości z wypełnianej misji. Przy tej okazji zapraszamy zwłaszcza młodzież i dzieci do wzmocnienia szeregów śpiewających grup. Msza św. w int. Chóru, Scholii Młodzieżowej i Scholii Dziecięcej w sobotę o godz. 17.00, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy. 

5. Spotkanie rodziców i Kandydatów do Bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

6. Dziękujemy Pielgrzymom do Częstochowy za ufundowanie trzech kompletów bielizny kielichowej.

7. Czytane są nowe wypominki przed Mszami św. o godz. 7.00, 9.00, 12.00 (roczne, półroczne i kwartalne). W razie jakichkolwiek błędów, prosimy o zgłaszanie poprawek w zakrystii. W dalszym ciągu są przyjmowane kolejne wypominki.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn Skała. Byli obecni: Janina Zych, Helena Wojtyna, Anna Stelmaszczyk, Wiesław Stelmaszczyk, Irena Gil, Bożena Doleżyńska, Krystyna Doleżyńska, Ewelina Fąfara, Teresa Szewczyk.

Kolejka do sprzątania kościoła przechodzi teraz na Podmąchocice.