OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I Niedzielę Adwentu– 29.11.2020r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
– w poniedziałek, Święto Św. Andrzeja, Apostoła.

– w czwartek, wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

2. Dzisiaj Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, w którym przeżywamy wielkie tajemnice naszego zbawienia. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się serca ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów.

3. W związku z panującą sytuacją (pandemia) oraz respektując wydane w ostatnich dniach rozporządzenia Rady Ministrów odwołujemy rekolekcje Adwentowe w naszej parafii. Informujemy jednocześnie, że przyjęte i wyznaczone na te dni i godziny, 7 i 8 grudnia Msze św. będą sprawowane bez zmian w godzinach, na które zostały przyjęte, za wyjątkiem Mszy św. o godz. 1600 w poniedziałek i wtorek, gdzie intencje za + Janinę Bujak zostają przeniesione na godz. 1700 w tych dniach. W środę 9 grudnia będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi św. w godz. od 900 do 1130 i od godz. 1530 do 1830 a na Mszy św. godz. 1100 będzie udzielany Sakrament Chorych.

4. Dzisiaj po Mszy św. popołudniowej spotkanie organizacyjne rodziców Dzieci I-szo Komunijnych klasy III SP w Radlinie w sali parafialnej.

5. Możemy włączać się w „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” nabywając świecę wigilijną. Jest ona znakiem naszej miłości do bliźniego. Świece można nabyć w zakrystii.

W tym roku Pan Organista nie roznosi opłatków dlatego można nabyć je w zakrystii.

6. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, po Mszach św. zbiórka do puszek przed Kościołem.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Bujak Agnieszka, Bujak Marek, Mańka Helena, Kędziora Agata, Solewicz Maria, Kwiecień Adam, Kwiecień Ryszard, Rzędowska Marzena. Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 9.00, zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.