Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 22.11.2020r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu wspominamy we wtorek, Św. Św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy;

2. Dzisiejsza niedziela kończy Rok Liturgiczny Kościoła. Przed nami Adwent, czas przygotowujący nas do przeżycia uroczystości Świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje parafialne rozpoczną się  w II Niedzielę Adwentu 6 grudnia i trwały będą do środy 9 grudnia. Będzie je prowadził O. Marek Skowroński, Franciszkanin. Będziemy starali się także transmitować Rekolekcje przez internet, żeby jak największa ilość parafian mogła skorzystać z nauk rekolekcyjnych.

3. Spotkanie organizacyjne rodziców Dzieci I-szo Komunijnych klasy III SP w Radlinie odbędzie się w sobotę 28 listopada po Mszy św. popołudniowej w sali parafialnej.

4. Od przyszłej niedzieli w związku z pandemią nie będzie podpisów przez Księdza w dzienniczkach dzieci Komunijnych, do odwołania. Książeczki mogą podpisywać rodzice jeśli dziecko uczestniczyło we Mszy św. niedzielnej w Kościele lub w telewizyjnej transmisji.

5. Od dzisiaj można włączyć się w „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” nabywając świecę wigilijną. Jest ona znakiem naszej miłości do bliźniego. Ofiary składane przy tej okazji posłużą bowiem do organizacji przez Diecezjalną Caritas kolonii i dożywiania dzieci z rodzin ubogich. Świece można nabyć w zakrystii.

W tym roku Pan Organista nie będzie roznosił opłatków dlatego już od dzisiaj można w zakrystii nabywać opłatki.

6. Dziękujemy za złożone dary w akcji KSM po hasłem „Polak z sercem”, a której adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi, Ukrainie i Litwie.

7. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

8. Zachęcamy do czytana prasy katolickiej, co tydzień są nowe numery prasy religijnej („Niedziela”, „Gość Niedzielny” i inne).

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Karyś Stanisława, Kolus Stanisława. Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 9.00, zapraszamy mieszkańców Radlina – prawa strona od Kielc.