Ogłoszenia Parafialne na VI Niedzielę Zwykłą 11.02.2024r.

  1. Dzisiaj obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes. W Kościele przeżywany jako „Światowy Dzień Chorych”. Kościół modli się o zdrowie wszystkich chorych, wszystkich cierpiących, wszystkich nieuleczalnie chorych. Modli się za chorych i modli się z chorymi. Pamiętajmy o chorych w naszej modlitwie i tej osobistej i tej liturgicznej, kiedy uczestniczymy we Mszy św.
  2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Posypiemy nasze głowy popiołem na znak pokuty i chęci nawrócenia. Msze święte o godz.700, 900 i 1700. W Środę Popielcową obowiązuje post co do ilości i jakości. Co do ilości trzy posiłki w ciągu dnia w tym raz do syta obowiązuje wszystkich od 14 do 60 roku życia. Co do jakości to wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, obowiązuje od 14 roku do końca życia. Zgodnie z komunikatem Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego zbiórka do puszek po Mszach św. na potrzeby w krajach ogarniętych wojną i terroryzmem, w szczególności Ukraina i Ziemia Święta. Będzie to wyraz naszej solidarności z najbardziej potrzebującymi.
  3. Okres Wielkiego Postu to szczególny czas naszych postanowień i wyrzeczeń, które będziemy podejmować zgłębiając Tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Pomagały nam w tym będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, które sprawowane będą w następującym porządku: Droga Krzyżowa  dla dzieci w czwartek o godz. 1700, a po niej Msza Św. Droga Krzyżowa  dla wszystkich w tym także dla młodzieży w piątek  o godz. 1700, następnie Msza Św. na której zgodnie z tradycją będzie zbierana taca na kwiaty do Grobu.  Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz.1530. W niedzielę Msza św. popołudniowa  przez czas Wielkiego Postu sprawowana będzie po nabożeństwie Gorzkich Żali. Przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej wyłożona będzie Księga Trzeźwości.
  4. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w II Niedzielę Wielkiego Postu 25.02.2024r. i będą trwały do środy 28.02.2024r. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek 27.02.2024r.
  5. Próba scholii dziecięcej w czwartek o godz. 1600.
  6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Teresa Kmiecik, Wiesława Kmiecik, Elżbieta Ślusarczyk, Anna Szady, Jolanta Krawczyk. Do sprzątania w najbliższą sobotę (na godz. 900), zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.