Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu 28.02.2021r.

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je O. Marek Skowroński franciszkanin. Program rekolekcji podany jest także na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przy kościele (Rekolekcje Wielkopostne 2021r).

2. Dzisiejsza niedziela, II Wielkiego Postu zwana Niedzielą „Ad Gentes” jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zgodnie z postanowieniem Episkopatu zbierane są ofiary do puszek na pomoc Polskim misjonarzom.

3. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy Świętego Św. Kazimierza, Królewicza.

4. Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej organizuje po raz szósty Nocną Drogę Krzyżową, pod hasłem „Krzyż w więzach wspólnoty”. To modlitewne wydarzenie rozpocznie się w piątek (5 marca 2021r.) o godz. 2000, Mszą św. pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Kieleckiej, Ks. Bpa. Jana Piotrowskiego, w kościele NMP Matki Kościoła (Kielce-Dąbrowa), ul. Północna 4. Przemarsz trasą z Kielc-Dąbrowa na Święty Krzyż, w większości czerwonym szlakiem turystycznym, będzie trwał całą noc. Przybycie do Sanktuarium na Świętym Krzyżu planowane jest ok godz. 800 w sobotę (6 marca2021r.). Zapisy u ks. Dariusza najpóźniej do końca dzisiejszego dnia (niedziela). Przy zapisach potrzebny będzie nr. pesel i nr. telefonu. Liczba Miejsc ograniczona.

5. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca, spowiedź dla praktykujących I Piątki podczas rekolekcji. W sobotę Nabożeństwo I-szej Soboty o godz. 1630 i zmiana tajemnic dla Kół Różańcowych.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Cedzyny Góra. Byli obecni: Janina Olejarczyk, Aneta Dobosz, Karol Dobosz, Joanna Skórska, Agnieszka Dąbrosiak, Kinga Salomon, Aneta Cymerys. Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 900, zapraszamy kolejnych mieszkańców Cedzyny Góra.