Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu 19.03.2023 r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: 

– w poniedziałek, Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, odpust w parafii Mójcza.

– w sobotę, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 700, 900 i 1700. 

2. Trwa Wielki Post. Przypominamy że Nabożeństwo Gorzkich Żali sprawowane jest w niedzielę o godz. 1530 a Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartek o godz. 1700, w piątek dla wszystkich o godz. 1700.

3. Tradycyjnie już w Wielkim Poście rozprowadzane są przez Caritas diecezjalną baranki wielkanocne (z białej czekolady). Ofiara za baranki wynosi przynajmniej 8 zł. Ofiary te, zbierane przy tej okazji, będą przeznaczone na zorganizowanie letniego wypoczynku dzieci z rodzin ubogich z naszej diecezji.

4. W niedzielę – 2 kwietnia przypada kolejna rocznica odejścia do domu Ojca św. Jana Pawła II. Z tej okazji, w piątek – 31 marca br. o godz. 1800, w kościele parafialnym w Masłowie, zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem bpa Mariana Florczyka. Po Mszy św. odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Masłowa, która zakończy się przy pomniku św. Jana Pawła II na lotnisku, gdzie spotkał się z wiernymi Diecezji Kieleckiej w czerwcu 1991 roku.

5. Mieszkańcy Ukrainy przetapiają stare świece woskowe i paschały, przelewając ciekły wosk do odpowiedniej formy tworząc nowe świece, które służą walczącym w okopach czy też w domach w których brak prądu. Można włączyć się w tę akcję, składając zużyte świece do kosza przy obrazie Matki Bożej lub na świetlicy w Szkole Podstawowej w Mąchocicach Kapitulnych. Akcja trwa do końca marca.

6. Dzisiaj przy stoliczku pod chórem, będzie można nabyć monografię naszej parafii pt.: „Dzieje parafii Św. Jacka w Leszczynach na tle przemian społeczno-religijnych polskiej wsi w XIX i XX wieku”, autorstwa naszej parafianki p. Karoliny Święcich. Cena za jeden egzemplarz 50 zł.

7. Można także zapisać się na prenumeratę kwartalnika poświęconego Św. Józefowi, pt.: „Idźmy do Józefa” w roku 2023. Cena od jednej osoby to 55 zł, zapisy u ks. Krzysztofa w zakrystii bądź w kancelarii.

8. Próba scholii dziecięcej w czwartek o godz. 1600.

9. W związku ze spowiedziami w naszym dekanacie, gdzie wyjeżdża jeden ksiądz, w tym tygodniu nastąpi wyjątkowo przesunięcie drugiej intencji z Mszy św. wieczornej na godz. 17.30: w poniedziałek (20.03) i wtorek (21.03).

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Kapitulnych. Byli obecni: Lucyna, Anna i Tomasz Kupis, Danuta i Katarzyna Brzoza, Iwona Zimnicka, Sylwia i Elżbieta Woźniak oraz Paweł Jaros. Do sprzątania w najbliższą sobotę (na godz. 900), bardzo prosimy kolejne rodziny z Mąchocic Kapitulnych.