Ogłoszenia Parafialne na IV Niedzielę Adwentu 23.12.2012r

1. Dobiega końca czas Adwentu, czas oczekiwania na Zbawiciela w Świętach Bożego Narodzenia. Jeśli ktoś nie posiada jeszcze opłatków świątecznych, może je otrzymać w zakrystii.

2. Jeszcze są do nabycia, przed kościołem, świece wigilijne, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dla dzieci z rodzin ubogich. Są także, do nabycia w zakrystii, kalendarze misyjne na przyszły rok.

3. Jutro w poniedziałek Wigilia. Nie ma mszy św. popołudniowej. Przed północą o 2330 czuwanie modlitewne a podczas niego Nowenna do Bożego Narodzenia, po czym sprawowana będzie uroczysta Pasterka.

4. We wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w dzień o godz. 700; 900; 1130 i 1600. W drugi dzień świąt wspominamy Św. Szczepana pierwszego męczennika. Porządek mszy św. jak w niedzielę, na sumie będzie poświęcenie owsa (prośba o niesypanie owsem w kościele), a taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby KUL.

5. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

W czwartek, Św. Jana, Apostoła i Ewangelistę.(poświęcenie wina na Mszy).

W piątek, Św. Młodzianków Męczenników.

W przyszłą Niedzielę Kościół czci Świętą Rodzinę Jezusa, Maryję i Józefa.

6. Po świętach rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Pragniemy spotkać się, w miarę możliwości, ze wszystkimi domownikami. Do wizyty należy przygotować na stole krzyż, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież przygotują także zeszyty do religii.

Jak każdego roku ofiary złożone z racji kolędy będą miały swoje konkretne przeznaczenie. W perspektywie przed parafią staje konieczność powiększenia cmentarza grzebalnego. Trzeba więc zacząć gromadzić fundusze potrzebne na tę inwestycję. Na ten więc cel przeznaczona jest tegoroczna kolęda.

W piątek od godz. 930 Cedzyna Góra, dwóch księży. Jeden od pana Wójcikiewicza, drugi od dołu łącznie z drogą do Woli Kopcowej.

W sobotę Podmąchocice, dwóch Księży z obu stron, także od godz. 930.

Prosimy o pojazd.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Paweł Piotrowski, Joanna Bysiak, Janina Mikołajczyk, Zofia Biernat, Anna Błaszczyk, Kazimiera Banak, Edyta Szlufik, Celina Staszewska, Teresa Nogalska.

W najbliższą sobotę zapraszam kolejnych mieszkańców Radlina.