Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu 26.03.2023r.

1. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, zwana Palmową, rozpoczynająca w liturgii Kościoła Wielki Tydzień, ustanowiony w celu przeżycia przez wiernych Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. W niedzielę Palmową obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, usłyszymy także Ewangeliczny opis Męki Pańskiej, który wprowadzi nas w przeżycia całego Tygodnia. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm.

2. Od dzisiejszej niedzieli tradycyjnie zasłaniane są w kościele krzyże i obrazy. Krzyże zostaną odsłonięte w Wielki Piątek a obrazy w Wielką Sobotę.

3. Do chorych będziemy jeździć z posługą duszpasterską, udzielając Sakramentów Świętych, w sobotę 01 kwietnia od godz. 1000. Zgłaszamy chorych w zakrystii.

4. W niedzielę – 2 kwietnia przypada kolejna rocznica odejścia do domu Ojca św. Jana Pawła II. Z tej okazji, w piątek – 31 marca br. o godz. 1800, w kościele parafialnym w Masłowie, zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Mariana Florczyka. Po Mszy świętej odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Masłowa, która zakończy się przy pomniku św. Jana Pawła II na lotnisku, gdzie spotkał się z wiernymi Diecezji Kieleckiej w 1991 roku.

5. Młodzież i dzieci Szkoły Podstawowej w Cedzynie wykonali palmy wielkanocne, można je nabyć przy wejściu do kościoła. Palmy będą rozprowadzane w godz. 1000 – 1030 i 1130 – 1200. Ofiary będą przeznaczone na misje w Kamerunie a konkretnie na rzecz Ośrodka Edukacujno – Leczniczego tamtejszych dzieci.

6. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. Nabożeństwo I-szo Sobotnie z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 1615.

7. Tradycyjnie już w Wielkim Poście rozprowadzane są przez Caritas diecezjalne baranki wielkanocne. Ofiara za baranka wynosi przynajmniej 8 zł. Ofiary te przeznaczone są na zorganizowanie letniego wypoczynku dzieci z rodzin ubogich z naszej diecezji.

8. Od dzisiejszej niedzieli można rezerwować intencje mszalne na drugą połowę roku 2023.

9. Próba scholii dziecięcej w czwartek o godz. 1600.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Mąchocic Kapitulnych. Byli obecni: Kuzka Lucyna, Kuzka Maria, Piotrowska Teresa, Pedrycz Renata, Hińcza Danuta, Kołodziejska Aneta.

Dziękujemy mieszkańcom Mąchocic Kapitulnych Dolnych. Do sprzątania w najbliższą sobotę (na godz. 900), zapraszamy rodziny z Mąchocic Górnych.