Ogłoszenia parafialne na IX Niedzielę Zwykłą 02.06.2024r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– w poniedziałek, wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

– w środę, wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

– w piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

– w sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

2. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, Msza św. o godz. 1700 z procesją wokół kościoła do czterech ołtarzy. Na zakończenie liturgii poświęceniem wianków.

3. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Msza św., o godz. 1700, a poprzedzi ją możliwość spowiedzi od godz. 1615 dla praktykujących I-sze Piątki.

4. W sobotę, 08 czerwca, o godz. 1600, młodzież naszej parafii, przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Biskupa Andrzeja Kalety. Spowiedź dla młodzieży, świadków i rodzin bierzmowanych w piątek po Mszy św. godz. 1700.W związku z tym przygotowanie kościoła do uroczystości przez rodziców i kandydatów w czwartek po nabożeństwie. Próba generalna kandydatów bierzmowania w poniedziałek po Mszy św. o 1700.

5. W sobotę, rozpoczął się miesiąc czerwiec w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 1700, w niedzielę po Mszy św. o 1600.

6. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na Diecezjalny Fundusz Remontowo-Budowlany, jako wyraz naszej solidarności z parafiami diecezji kieleckiej, które budują kościoły lub ze względu na małą ilość wiernych potrzebują wsparcia w koniecznych remontach.

7. Wspólnota akademicka Politechniki Świętokrzyskiej dziękuje Bożej Opatrzności za 59 lat działalności Uczelni. Msza św. w intencji pracowników, studentów i absolwentów będzie sprawowana we wtorek, 4 czerwca, o godz. 1830 w kościele akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach (ul. Wesoła 54).

8. Wczoraj nikt nie przyszedł do sprzątania Kościoła. Do sprzątania kościoła w sobotę 15 czerwca zapraszamy mieszkańców Cedzyny przy trasie.