Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą 13.11.2022 r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– w czwartek, wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej;

– w piątek, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

3. Komunikat Biskupa Kieleckiego dot. Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie.

4. W przyszłą niedzielę tj. 20 listopada na Mszy św. o godz. 1200, nastąpi uroczyste przyjęcie kandydatów do grona Służby Liturgicznej Ołtarza naszej parafii.
W związku z tym próba liturgiczna kandydatów – w piątek o godz. 1600 w kościele.

5. W najbliższy czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 2000, na którą złoży się Adoracja Najświętszego Sakramentu, rozważania i błogosławieństwo. Całość zakończy się Apelem Maryjnym.

6. Czytane są nowe wypominki przed Mszami św. o godz. 700, 900, 1200 (roczne, półroczne i kwartalne). W razie jakichkolwiek błędów, prosimy o zgłaszanie poprawek w zakrystii. W dalszym ciągu są przyjmowane kolejne wypominki.

7. W czwartek próba Scholii Dziecięcej o godz. 1600.

Natomiast w sobotę próba Scholii Młodzieżowej o godz. 1600.

8. Fundacja „Życie i Rodzina”, prowadzi zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Aborcja to zabójstwo”, mającym na celu ochronę dzieci przed śmiercią w łonach matek. Aborcyjne organizacje prowadzą liczne akcje mające na celu zabijanie dzieci nienarodzonych. Brakuje precyzyjnych przepisów, aby ścigać sprawców tego procederu. Aby złożyć wniosek obywateli popierających ustawę chroniącą dzieci w łonach matek, trzeba zebrać co najmniej 100 tysięcy podpisów. Na stoliku pod chórem są wyłożone karty na których można jeszcze złożyć swój podpis popierający tę ustawę.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Bożena Żak, Fabian Sochacki, Barbara Parkita, Joanna Gil, Elżbieta Lechsztef, Filip Wiktór, Aneta Wójcik, Grażyna Cedro.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Leszczyny-Kopcówki.
W dalszym ciągu prosimy o sprzątanie kościoła kolejnych mieszkańców Kopcówki i Leszczyny Skała.