OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXIII Niedzielę Zwykłą – 15.11.2020r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek, Św. Elżbietę Węgierską.

– w środę, Bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę.

– w czwartek, Bł. Salomeę, zakonnicę.

– w piątek, Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana;

– w sobotę, Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny;

2. Dzisiaj z woli ojca św. obchodzony jest IV światowy dzień ubogich, pod hasłem: „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Pamiętajmy o modlitwie w tej intencji szczególnie dzisiaj.

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

4. W najbliższą sobotę po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej ze szkoły Podstawowej w Cedzynie, klasa III.

A w niedzielę po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej ze szkoły Podstawowej        w Mąchocicach Kapitulnych, klasa III.

5. Czytane są nowe wypominki przed mszami o godz. 700, 900, 1200 (roczne, półroczne i kwartalne). W razie jakichkolwiek błędów bardzo prosimy  o zgłaszanie ich w zakrystii. W dalszym ciągu są przyjmowane kolejne wypominki.

6. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii włączyło się w akcję KSM-u w Polsce p.t.: „Polak z sercem!”, to działanie, którego adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi, Ukrainie i Litwie. To 3-cia edycja tej ogólnopolskiej akcji, której celem jest pomoc Rodakom w potrzebie. Od 11 do 22 listopada chcemy przeprowadzić zbiórkę żywności z długim terminem ważności oraz środków czystości. W kościele przy ołtarzu M. Bożej jest wystawiony kosz.

7. Zachęcamy do czytana prasy katolickiej, co tydzień są nowe numery prasy religijnej („Niedziela”, „Gość Niedzielny” i inne).

8 W tym tygodniu nikt nie przyszedł do sprzątania kościoła. W następną sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina na godz. 9.00.