Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą 19.11.2023r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– w poniedziałek, wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

– we wtorek, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

– w środę, wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

– w piątek, wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

– w związku z powyższym Duszpasterstwo Młodzieży i Centrum ŚDM Diecezji Kieleckiej zaprasza młodych do udziału w obchodach Światowego Dnia Młodzieży  w wymiarze diecezjalnym – w wigilię Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, tj. 25 listopada 2023 r. w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 21 listopada poprzez formularz, który znajduje się na stronie Duszpasterstwa Młodzieży Kieleckiej. Ze względu na niewielką odległość miejsca organizowanego spotkania, dojazd we własnym zakresie. Koszt – 30 zł. od uczestnika. W razie wątpliwości zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Dariuszem.

3. Dzisiaj o godzinie 1200 z racji wspomnienia Św. Cecylii patronki muzyki kościelnej będzie sprawowana Msza św. w intencji chóru, scholii młodzieżowej i scholki dziecięcej. Zapraszamy nie tylko zainteresowanych ale wszystkich którym droga jest muzyka i śpiew kościelny.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1200 spotkanie dzieci I-szo komunijnych i ich rodziców, obecność obowiązkowa.

5. W sobotę, 25 listopada organizowana jest z naszej parafii doroczna pielgrzymka na Jasną Górę. Wyjazd spod kościoła, w sobotę o godz. 745, powrót przewidywany jest około godz. 100 w nocy. Można jeszcze zgłosić swój udział u ks. Dariusza i w zakrystii lub kancelarii (pozostało 10 wolnych miejsc). Przewidywany koszt pielgrzymki to 50 zł.

6. W związku z Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek dla Chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

7. Czytane są nowe wypominki przed Mszami św. o godz. 700, 900, 1200 (roczne, półroczne i kwartalne). W razie jakichkolwiek błędów, prosimy o zgłaszanie poprawek w zakrystii. W dalszym ciągu są przyjmowane kolejne wypominki.

8. Można w dalszym ciągu rezerwować Msze św. na pierwszą połowę przyszłego roku 2024.

9. W poniedziałek o godz. 1800, spotkanie obowiązkowe ministrantów i lektorów w salce parafialnej.

10. W środę 22 listopada o godz. 1815, spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania – grupa czerwona, w salce parafialnej. Należy zabrać ze sobą przewodnik bierzmowanych.

11. W czwartek próba Scholii Dziecięcej o godz. 1600.

12. Wczoraj nasz kościół sprzątały następujące osoby: Maria Gałkiewicz, Danuta Gałuszczyńska, Wiesława Obara, Marta Kwiecińska, Grzegorz Kwieciński. Dziękujemy tym osobom za obecność oraz złożoną ofiarę. Zapraszamy do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 900, kolejne rodziny mieszkające w Radlinie – domy przy trasie po prawej, jadąc od Kielc w stronę Górna.