OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXII Niedzielę Zwykłą – 08.11.2020r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
– w poniedziałek, Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

– we wtorek, wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

– w środę, wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa;

– w czwartek, wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i męczennika;

– w piątek, wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;

2. Dzisiaj obchodzimy 11 dzień solidarności z Kościołem prześladowanym w Sudanie południowym. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

3. W środę, obchodzimy Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Msza św. w int. Ojczyzny będzie sprawowana o godz. 1000.

4. W najbliższą sobotę po Mszy św. o godz. 1700 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej ze szkoły Podstawowej w Leszczynach, klasa III. Spotkania rodziców dzieci z innych szkół w innych terminach.

5. Czytane są nowe wypominki przed mszami o godz. 700, 900, 1200 (roczne, półroczne i kwartalne). W razie jakichkolwiek błędów bardzo prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii. W dalszym ciągu są przyjmowane kolejne wypominki.

6. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii włącza się w akcję KSM-u w Polsce p.t.: „Polak z sercem!”, to działanie, którego adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi, Ukrainie i Litwie. To 3-cia edycja tej ogólnopolskiej akcji, której celem jest pomoc Rodakom w potrzebie. Od 11 do 22 listopada chcemy przeprowadzić zbiórkę żywności z długim terminem ważności oraz środków czystości. W kościele przy ołtarzu M. Bożej będzie wystawiony kosz.

7. Zachęcamy do czytana prasy katolickiej, co tydzień są nowe numery prasy religijnej („Niedziela”, „Gość Niedzielny” i inne).

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła p. Danucie Stachurka. Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 9.00, zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina.