Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę Zwykłą 23.07.2023r.

1. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu obchodzimy:

– w poniedziałek, wspomnienie św. Kingi dziewicy.

– we wtorek, Święto Św. Jakuba Apostoła.

– w środę, wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Ogólnopolski Dzień Św. Krzysztofa oraz przez ten tydzień 24 Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa pt.: „Z Kościołem na misyjnych drogach”. Po Mszach św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów na parkingu przed kościołem. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na środki transportu dla misjonarzy, jako podziękowanie kierowców za szczęśliwe podróże. Jest to coroczna akcja Episkopatu do Spraw Misji.

W 2022 roku, dzięki zebranym ofiarom MIVA Polska zrealizowała 88 projektów na zakup 844 różnych pojazdów w 28 krajach świata: 41 samochodów, w tym 3 busy i 1 ambulans do misyjnego szpitala w Kamerunie; 42 motocykle (23 do posługi misjonarzy i 19 do posługi katechistów misyjnych);
1 quad, 1 łódź motorowa, 1 moto-furgon medyczny.

3. We wtorek obchodzi swoje imieniny Ks. Krzysztof. Msza św. w intencji Solenizanta, sprawowana będzie po południu o godz. 1700.

4. W dniach 16 – 19 sierpnia br., organizowana jest XI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. Chętni mogą zgłosić swój udział w dniach 1-31 lipca br. poprzez stronę internetową. Informacje podane są w gablocie. https://pielgrzymkarowerowa.pl.

5. 6 sierpnia ok. godz. 12.00 na terenie naszej parafii zatrzyma się na odpoczynek i przerwę obiadową XL Piesza Pielgrzymka z Ostrowca Świętokrzyskiego. Organizatorzy pielgrzymki proszą o pomoc w zorganizowaniu posiłku mieszkańców Mąchocic.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty następującym osobom: Sylwii, Stanisławie i Stanisławowi Dudzikom, Teresie Kapińskiej, Alferdzie Śniowskiej, Wiesławie Piotrowskiej. Do sprzątania w najbliższą sobotę (na godz. 900), w dalszym ciągu zapraszamy mieszkańców Cedzyny od strony Kielc.