Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę Zwykłą 05.09.2020 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– we wtorek – święto Narodzenia NMP.

2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30, pierwsze spotkanie rodziców dzieci klas III, które (jeśli nic nie stanie na przeszkodzie) w trzecią sobotę maja 2021 r. przystąpią do I Komunii św. Po spotkaniu będzie można odebrać deklarację rodziców dziecka komunijnego oraz nabyć dzienniczki pierwszokomunijne.

3. Próba liturgiczna oraz ćwiczenia śpiewu kandydatów do bierzmowania:

w poniedziałek, środę, czwartek i piątek po Mszy św. o godz. 17.00. Prosimy o obecność.

4. Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania, którzy przyjmą ten sakrament w tym miesiącu, odbędzie się w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

5. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowania dla kandydatów do bierzmowania w przyszłym roku z klas VIII oraz starszych, którzy z różnych względów nie mogli przystąpić do tego sakramentu. Prosimy, aby młodzież zapisywała się od przyszłej niedzieli u ks. Dariusza w zakrystii oraz aby odebrała indeksy (cena indeksu 5 zł) lub indywidualnie zakupiła go sobie w księgarni katolickiej.

6. Zbiórka kandydatów na ministrantów w środę po Mszy św. o godz. 17.00. Powakacyjne spotkanie ministrantów: młodszych, starszych oraz lektorów we wtorek po Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy serdecznie do grona Liturgicznej Służby Ołtarza wszystkich chłopców z kl. IV-tych a także starszych, którzy chcieliby dołączyć do tego grona.

7. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00, spotkanie Przyjaciół i Sympatyków Radia Maryja i TV Trwam oraz grupy Margaretek na salce parafialnej.

8. Wójt Gminy Masłów informuje, że należności z tytułu III i IV raty podatków oraz opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi można wpłacać u sołtysa.

9. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej zapraszają do udziału w uroczystej liturgii ku czci Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Sanktuarium i Bazylice na Świętym Krzyżu w dniach 12-20 września. Szczegółowy plan znajduje się w gablocie.

10. Od dziś można rezerwować intencje mszalne na I półrocze 2021 r. w zakrystii a w tygodniu również w Kancelarii Parafialnej.

11. Z woli Ojca Świętego Franciszka, zbiórka ofiar na Ziemię Świętą w 2020 roku przeniesiona z W. Piątku z powodu pandemii, odbędzie się w niedzielę 13 września br.

12. Kilka dni temu otrzymaliśmy informację z WSD Salezjanów w Krakowie, że zdecydowano się na wznowienie spektakli Misterium Męki Pańskiej, które nie odbyły się w marcu i kwietniu z wiadomych powodów. Dlatego dokonaliśmy rezerwacji na 50 osób i planujemy wyjazd z naszej parafii na w dniu 3 października (sobota) na godz. 16.30. Zapraszamy do udziału w wyjeździe parafian. Pierwszeństwo mają osoby, które były zapisane na pierwszej (marcowej) liście. Zgłoszenia chętnych przyjmuje od poniedziałku ks. Krzysztof.

13. Zgodnie z rekomendacją służb sanitarnych oraz rozporządzeń Ministra Zdrowia przypominamy, że nadal obowiązuje noszenie w miejscach publicznych w tym także w przestrzeni kościoła maseczek. Dlatego należy bezwzględnie zasłaniać nos i usta maseczką oraz zachowywać dystans społeczny.

14. Skorzystajmy z prasy religijnej dostępnej w kościele.

15. Dziękujemy sprzątającym nasz kościół oraz ofiarę na kwiaty parafianom z Radlina w osobach: Edwarda Jugo, Kacpra Kwiecińskiego, Joanny Bysiak, Agnieszki Marchut, Janiny Mikołajczyk i Ewy Gajdy.

Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina – lewa strona od Kielc.