Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą 13.09.2020 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– w poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża św.

– we wtorek – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,

– w środę – wspomnienie śś. Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

– w piątek – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika.

2. Św. Stanisław Kostka jest jednym z patronów Polski, ale również dzieci i młodzieży. Dlatego z racji Jego wspomnienia w najbliższy piątek, zapraszamy dzieci, młodzież a także członków naszego parafialnego KSM-u na Mszę ku czci św. Stanisława na godz. 17.00.  

3. Rodziców klas III-cich ze szkół podstawowych z terenu naszej parafii (którzy nie mogli być na spotkaniu), prosimy, aby odbierali deklaracje Dziecka pierwszokomunijnego oraz nabyli dzienniczki w zakrystii bądź w Kancelarii.

4. Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania, którzy przyjmą ten sakrament 19 września br., odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00, spotkanie z rodzicami nowych kandydatów do bierzmowania.

6. Próba generalna dla kandydatów do bierzmowania: w środę po Mszy św. wieczornej.

7. Spowiedź kandydatów do bierzmowania ich rodziców i bliskich: w piątek o godz. 16.00. Przystępowanie do tego sakramentu poprzedzi liturgia pokutna a po niej rozpocznie się spowiedź.

8. Również w piątek po Mszy św. wieczornej przygotowanie kościoła i sprzątanie placu kościelnego, parkingu i przy plebanii. Prosimy do tego zadania rodziców wraz z kandydatami do bierzmowania z (przynajmniej jeden rodzic). Zabieramy ze sobą potrzebne narzędzia (np. grabki, szczotki do zamiatania, kosiarkę, podkaszarkę do trawy, rękawice ochronne itp.).

9. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowania dla kandydatów do bierzmowania w przyszłym roku z klas VIII oraz starszych, którzy z różnych względów nie mogli przystąpić do tego sakramentu. Prosimy, aby młodzież zapisywała się od przyszłej niedzieli u ks. Dariusza w zakrystii oraz aby odebrała indeksy (cena indeksu 5 zł) lub indywidualnie zakupiła go sobie w księgarni katolickiej.     

10. Po wakacyjnej przerwie, wznawiamy działalność Scholii dziecięcej, młodzieżowej oraz Chóru parafialnego. Próby będą się odbywać wg planu: środa godz. 16.00 – schola dziecięca, piątek o godz. 17.00 – spotkanie Scholii młodzieżowej a we wtorek o godz. 18.00 – próba Chóru parafialnego. Przy tej okazji zachęcamy wszystkich do włączenia się do ww. grup, bo niewątpliwie uzdolnionych wokalnie wśród nas nie brakuje. Szczególną prośbę kierujemy do dzieci i młodzieży! Pamiętajmy, że śpiew na chwałę Boga jest najpiękniejszą modlitwą, bo przecież „ten kto śpiewa dwa razy się modli”. W innej sentencji św. Augustyna zawarte są piękne słowa: „Śpiewajcie głosem, śpiewajcie sercem, śpiewajcie ustami, śpiewajcie całym swoim życiem”.

11. Czekamy w dalszym ciągu na potwierdzenia rezerwacji od osób, zapisanych w marcu (ponieważ ze względu na pandemię COVID-19, wyjazd był odwołany) a także na zgłoszenia innych, chętnych na wyjazd do Krakowa na spektakl Misterium Męki Pańskiej, który ma być wystawiony na Salezjańskiej Scenie Teatralnej w WSD Salezjanów – 3 października (sobota) o godz. 16.30.         

12. Kontynuujemy przyjmowanie rezerwacji intencji mszalnych w okresie od stycznia do czerwca 2021 r. w zakrystii, a w tygodniu również w Kancelarii Parafialnej.

13. Dziś zbieraliśmy ofiary na tacę z racji „niedzieli gospodarczej”. Jednocześnie serdeczne „Bóg zapłać”, za ofiary otrzymywane na tacę oraz na wsparcie wszelkich dzieł prowadzonych przez naszą parafię.

14. Przy wyjściu z kościoła, do nabycia jest prasa katolicka.

15. Dziękujemy sprzątającym nasz kościół oraz ofiarę na kwiaty parafianom z Radlina. Kościół sprzątali: Celina Staszewska, Paulina Kaleta, Kazimiera Banak, Edyta Szlufik i Józef Koruch. Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina – lewa strona od Kielc.