Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą 20.09.2020r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

W poniedziałek, Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

W środę, wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

W sobotę, rocznicę Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach.

2. Wczoraj z rąk Ks. Bpa. Andrzeja Kalety młodzież naszej parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania. Dziękujemy rodzicom za dar ołtarza, którym jest baldachim używany w procesjach z Najświętszym Sakramentem, a także przygotowanie świątyni i otoczenia kościoła do uroczystości.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00, spotkanie z rodzicami nowych kandydatów do bierzmowania.

Także dzisiaj zapisy kandydatów do bierzmowania z klasy 7 i odbiór indeksów. Zaczynają oni przygotowanie dalsze.

4. I-sza Komunia Święta planowana jest na 15 maja 2021r.

5. W ostatnim tygodniu została dokonana wycinka drzew na cmentarzu grzebalnym pod kontrolą Wojewódzkiego Konserwatora, koszt wyniósł 12 tysięcy zł. Większość drzewa nadaje się na opał, w związku z tym chętni mogą zgłaszać się w tej sprawie do grabarza, p. Maćka.

6. W przyszłą sobotę po Mszy św. spotkanie rodziców wszystkich ministrantów i lektorów naszej parafii prosimy o obecność przynajmniej jednego rodzica ministranta.

7. Czekamy w dalszym ciągu na potwierdzenia rezerwacji od osób, zapisanych
w marcu na Misterium Męki Pańskiej, który to spektakl został odwołany ze względu na pandemię. Spektakl odbędzie się w sobotę 3 października o godz. 16.30. Zapraszamy także nowych chętnych na wyjazd.

8. 3 października w Piekoszowie odbędzie się doroczna pielgrzymka Róż Żywego Różańca naszej diecezji. Organizujemy wyjazd na to spotkanie. Zapraszamy szczególnie Róże z naszej parafii, zapisy w zakrystii u ks. Dariusza.

9. Kontynuujemy przyjmowanie rezerwacji intencji mszalnych w okresie od stycznia do czerwca 2021 r. w zakrystii, a w tygodniu również w Kancelarii Parafialnej.

10. Przypominamy o uczestnictwie w liturgii Mszalnej w maseczkach. Pod chórem do nabycia są nowe numery prasy katolickiej.

11. Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina – lewa strona od Kielc.