OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXVIII Niedzielę Zwykłą – 15.10.2023 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– w poniedziałek, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

– we wtorek, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i m.

– w środę, święto św. Łukasza, Ewangelisty

– w piątek, wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.

2. Dziś obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II Cywilizacja życia. Zgodnie z zapowiedzią, Katolickie Stowarzyszenie  Młodzieży pragnie upamiętnić osobę św. Jana Pawła II, poprzez czynny udział w Liturgii Słowa oraz w rozprowadzaniu kremówek przed kościołem. Każda nabyta kremówka jest swoistą cegiełką dołożoną do rozwoju KSM-u w naszej parafii. Z góry dziękujemy oraz życzymy smacznego.

3. Od dzisiejszej niedzieli w zakrystii lub Kancelarii Parafialnej w tygodniu, przyjmujemy wypominki roczne, półroczne i kwartalne za zmarłych. Kartki na wypominki jednorazowe są wyłożone na ławkach pod chórem. Pamiętajmy
w modlitwie za drogich nam zmarłych.

4. W tygodniu przypada trzeci czwartek miesiąca a zatem zapraszamy na g. 20.00 na adorację Najświętszego Sakramentu w naszym kościele czyli Godzinę Świętą.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00, spotkanie dziećmi klas III wraz z rodzicami.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, spotkanie organizacyjne
z kandydatami do sakramentu Bierzmowania z klas VII SP wraz z rodzicami.

7. Również w przyszłą niedzielę, przed Mszą św. popołudniową o godz. 15.30, spotkanie Przyjaciół i Sympatyków Radia Maryja i TV Trwam na salce parafialnej.

8. Są już do nabycia kalendarze rolnicze w cenie 34 zł oraz kalendarze misyjne.

9. W dniach 20 – 22 października br. w auli Duszpasterstwa Rodzin w Kielcach przy Al. IX Wieków Kielc 15 (obok Domu Księży Emerytów) odbędzie się KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI dla narzeczonych p.t.: „Zanim powiesz TAK”. Rozpoczęcie w piątek o godz. 18.00. Dokładniejsze informacje można uzyskać dzwoniąc do Duszpasterstwa. Szczegóły w gablocie parafialnej.

10. Muzeum Diecezjalne w Kielcach zaprasza na wykład o. Jana Strumiłowskiego O.Cist.: „Oblicza piękna: błogosławiony Kadłubek”, w najbliższy czwartek o godz. 17.00. Wykład rozpoczyna drugą edycję Akademii Wiara-Kultura-Nauka, organizowanej pod patronatem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Wstęp wolny. Zapraszamy.

11. Wczoraj nasz kościół sprzątały następujące osoby: Krystyna Kita, Danuta Machul oraz Anna Ramiączek. Dziękujemy tym osobom za wykonaną pracę oraz złożoną ofiarę na kwiaty w kościele. Zapraszamy do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 9.00, kolejne rodziny mieszkające w Radlinie – domy przy trasie po prawej, jadąc w stronę Górna.