Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę Zwykłą 27.09.2020r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

W poniedziałek, wspomnienie Św. Wacława, męczennika.

We wtorek, Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

W środę, wspomnienie Św. Hieronima, biskupa i doktora Kościoła.

W czwartek, wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła.

W piątek, wspomnienie Św. Aniołów Stróżów.

2. W związku z wycinką drzew, która miała miejsce niedawno na naszym cmentarzu grzebalnym prosimy, aby trociny przy sprzątaniu grobów były wynoszone na alejki na cmentarzu.

3. W związku z pandemią, odwołana została doroczna pielgrzymka Róż Żywego Różańca naszej diecezji do Piekoszowa w dniu 3 października.

4. Z ofiar, które zostały złożone przy okazji innych pielgrzymek zostały ostatnio zakupione: małe kropidło, stojak na ręczniczek przy tabernakulum oraz 2 liczniki do liczenia wiernych. Za złożony dar dziękujemy.

5. W tym tygodniu rozpocznie się miesiąc październik – miesiąc Modlitwy Różańcowej. W czwartek po Mszy św. popołudniowej pierwsze Nabożeństwo różańcowe. W zwykłe dni tygodnia nabożeństwa będą po Mszy św. o godz. 1700,  a w niedzielę – po Mszy św. o godz. 1600.

Wśród dzieci odmawiających różaniec będzie losowana Figurka Matki Bożej, jak było to w ubiegłym roku.

7 października na Mszy św. o godz. 1700 poświęcenie różańców dzieci I-szo Komunijnych. Różańce nabywamy we własnym zakresie.

6. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca, spowiedź dla praktykujących I Piątki od godz. 1615. W sobotę Nabożeństwo I-szej Soboty o godz. 1630 i zmiana tajemnic dla Kół Różańcowych.

7. Przypominamy o czytaniu prasy, która znajduje się pod chórem i o uczestnictwie w liturgii w maseczkach.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę parafianom z Radlina. Kościół sprzątali: Gała Stanisław, Krajcarz Wacław, Komorowska Teresa, Bujak Maria, Dziewięcka Małgorzata, Iwański Stefan. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina – lewa strona od Kielc.