Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą 04.10.2020r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

W poniedziałek, wspomnienie, Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

W środę, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

W piątek, wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc Modlitwy Różańcowej. W zwykłe dni tygodnia nabożeństwa będą po Mszy św. o godz. 1700, a w niedzielę – po Mszy św. o godz. 1600.

7 Października w środę poświęcenie różańców Dzieci I-szo Komunijnych,  na Mszy św. o godz. 1700. Różańce nabywamy we własnym zakresie.

3. W przyszłą niedzielę 11 października, jak co roku, przeżywać będziemy kolejny „Dzień Papieski” w Polsce i poza jej granicami.  Tego dnia odbywają się sesje naukowe poświęcone nauczaniu Papieża Polaka św. Jana Pawła II, imprezy kulturalne i zbiórka pieniędzy we wszystkich kościołach w Polsce. Będziemy więc mogli wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecia obejmujące aktualnie opieką blisko 2 tysiące uczniów i studentów, składając ofiary do puszek przed kościołem.

4. Od przyszłej niedzieli w zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki roczne, półroczne i kwartalne za zmarłych. Kartki na wypominki jednorazowe są wyłożone na ławkach pod chórem. Pamiętajmy w modlitwie za drogich nam zmarłych.

5. Przypominamy o czytaniu prasy, która znajduje się pod chórem i o uczestnictwie w liturgii w maseczkach.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę parafianom z Radlina. Kościół sprzątali: Iwona Kaleta, Aneta Raczyńska. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejnych mieszkańców Radlina – lewa strona od Kielc.