Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę Zwykłą 30.09.2012r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W poniedziałek, Św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła;

We wtorek, Świętych Aniołów Stróżów;

W czwartek, Św. Franciszka z Asyżu;

W piątek, Św. Faustynę Kowalską, dziewicę.

2. Dzisiaj przeżywamy Dzień Seminaryjny w naszej parafii. Gościmy przedstawicieli Seminarium Duchownego, którzy razem z nami modlą się i głoszą Słowo Boże. Cieszymy się, że w ich gronie znajdują się Alumni z naszej parafii: Patryk Kundera i Daniel Olejarczyk, rozpoczynający studia w Seminarium Duchownym w Kielcach. Wspieramy nasze Seminarium także materialnie, taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby tej uczelni. Rozpoczynamy też zbiórkę ziemniaków i warzyw dla Seminarium. W środę (03.10.2012r.) w Leszczynach, pojazd będzie jechał od strony Bęczkowa około godz. 900.

3. Dzisiaj na terenie Zespołu Szkół w Mąchocicach odbędzie się poświęcenie i posadzenie „Dębów Pamięci” poprzedzone o godz. 1400 Mszą Św. w intencji zamordowanych w Twerze trzech policjantów, z których jeden pochodził z Mąchocic Kapitulnych, drugi z Masłowa, a trzeci znany jest jedynie z nazwiska, nie jest bowiem znane miejsce jego pochodzenia.

4. Rozpoczynamy miesiąc Październik, miesiąc Modlitwy Różańcowej. Nabożeństwa Różańcowe w zwykłe dni tygodnia po mszy św. o godz. 1700, a w niedzielę po mszy św. o godz. 1600.

5. W tym tygodniu I Piątek i I Sobota miesiąca, spowiedź w piątek od godz. 1600.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 900 będzie poświęcenie różańców dla dzieci klas II, a po mszy spotkanie dzieci i rodziców.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia Chrześcijańskiego. Po mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na cele charytatywne Caritas diecezjalnej.

8. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 900.

9. W dniu 30 września 2012r. (niedziela) o godz. 1730 w Remizie OSP w Leszczynach odbędzie się zebranie sołeckie, w którym weźmie udział Wójt Gminy Górno. Spotkanie będzie dotyczyło budowy chodników, bezpieczeństwa oraz spraw bieżących.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Anna Tutaj, Stanisława Mazurczak, Stanisława Ksel, Magda Rodak, Janina Gołuch, Marianna Pieczaba, Celina Kubiec, Weronika Kmiecik, Janina Hińcza, Krystyna Susło.

W najbliższą sobotę zapraszam kolejnych mieszkańców z Radlina.