OGŁOSZENIA PARAFIALNE na XXVIII Niedzielę Zwykłą – 11.10.2020 r.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– we wtorek, wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

– w czwartek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

– w piątek, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

– w sobotę, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

  1. Dzisiaj świętujemy zapowiadany w zeszłą niedzielę XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. Wychodząc z kościoła po Mszy św., możemy złożyć ofiarę do puszek. Zebrane dziś datki przeznaczone zostaną na stypendia dla zdolnej ale ubogiej młodzieży – podopiecznych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  2. 14 października tj. w środę, obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji serdecznie zapraszamy Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów czynnych jak również emerytowanych oraz Dyrekcję szkół z terenu naszej parafii na Mszę św. popołudniową wraz z nabożeństwem różańcowym (w ich intencji).
  3. Przyszła niedziela (18 X) to Niedziela Misyjna (Światowy Dzień Misyjny), która rozpocznie Tydzień Misyjny, przeżywany pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. We wszystkich kościołach i parafiach świata przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar, która w całości przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego Franciszka na Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Te wszystkie zebrane środki tworzą fundusz, dzięki któremu wspierane są najbardziej potrzebujące placówki misyjne.
  4. Od dzisiejszej niedzieli w Kancelarii Parafialnej i zakrystii przyjmujemy wypominki roczne, półroczne i kwartalne za zmarłych. Kartki na wypominki jednorazowe są wyłożone na ławkach pod chórem. Pamiętajmy w modlitwie za drogich nam zmarłych.
  5. Jak co tydzień są nowe numery prasy religijnej („Niedziela”, „Gość Niedzielny” i inne).
  6. Wczoraj nasz kościół sprzątały następujące osoby: Mieczysław Brelak, Małgorzata Krawczyk, Beata Banak, Elżbieta Ślusarczyk, Anna Szady. Dziękujemy tym osobom za wykonaną pracę oraz ofiarę na kwiaty. Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy kolejnych mieszkańców Radlina – lewa strona od Kielc.