Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą 14.10.2012r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

W poniedziałek, Św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora kościoła.

We wtorek Św. Jadwigę Śląską.

W środę, Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

W czwartek, Św. Łukasza, Ewangelistę, w tym dniu przypada patronalne święto służby zdrowia.

W sobotę, Św. Jana Kantego, prezbitera.

2. W dniu wczorajszym, na uroczystej Eucharystii koncelebrowanej przez księży proboszczów, pod przewodnictwem Ks. Biskupa Kazimierza Ryczana, rozpoczęliśmy w naszej Diecezji „Rok Wiary”, ogłoszony przez Ojca Św. Benedykta XVI, 11.10.2012r. Pismo Święte, Katechizm Kościoła Katolickiego i Dokumenty Soboru Watykańskiego II, w sposób szczególny będą naszym przewodnikiem na drodze pogłębiania wiary, otrzymanej na Chrzcie Świętym.

3. Dzisiaj, w całej Polsce i poza jej granicami, organizowany jest Dzień Papieski. Po Mszach świętych możemy złożyć ofiarę do puszek, na fundusz stypendialny dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin – młodzież tę nazywa się „żywym pomnikiem” Jana Pawła II.

4. W przyszłą Niedzielę Rozpoczyna się Tydzień Misyjny w Kościele pod hasłem: „Głoście wiarę z radością”. W wymiarze osobistym i wspólnotowym będzie to czas powrotu do Jezusa, a także podjęcia odważnej decyzji aby radośnie dzielić się wiarą. Chcemy także materialnie wesprzeć misyjne dzieła Kościoła. Taca w przyszłą Niedzielę, jest przeznaczona na ten cel.

5. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 1600 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. W rozpoczętym Roku Wiary Ks. Prefekt będzie prowadził katechezy biblijne. Koło zaprasza wszystkich pragnących pogłębić swą wiedzę i duchowość do sali parafialnej.

6. Dzisiaj w modlitwach naszych w sposób szczególny pamiętamy o nauczycielach, którzy obchodzą swoje święto z racji Dnia Edukacji Narodowej.

7. W związku z utrudnieniami w komunikacji autobusowej na trasie pomiędzy Kościołem a Mąchocicami Kapitulnymi, z racji przebudowy drogi, zwracamy się z prośbą do posiadaczy samochodów osobowych, aby jadąc na Mszę św. w niedzielę, zabierali tych, którzy pojazdów nie posiadają, a chcieliby dotrzeć do kościoła.

8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, porządkujemy groby najbliższych, ale nie zapominajmy, że najpiękniejszym darem dla naszych zmarłych, jest dar modlitwy i ofiara Mszy św. oraz uzyskane odpusty. Wypominki roczne, półroczne, kwartalne, czytane w każdą niedzielę przed mszami świętymi są jedną z form tej pamięci o zmarłych, przyjmowane są zakrystii i w kancelarii parafialnej.

W związku z porządkowaniem grobów na cmentarzu pamiętajmy, żeby śmieci wynosić do kontenera przed bramą. Nie wyrzucamy śmieci za ogrodzenie cmentarza.

9. Można zapisywać się na pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w pierwszą sobotę po Wszystkich Świętych.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Jadwiga Raczyńska, Maria Gil, Józef Gała, Danuta Machul, Janina Mańka, Anna Wiśniewska, Krystyna Kwaśniewska, Maria Mazur, Helena Mazur.

W najbliższą sobotę zapraszam kolejnych mieszkańców z Radlina.