Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą 28.10.2012r.

1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu w poniedziałek liturgiczne święto Świętych Apostołów, Szymona i Judy Tadeusza.

2. W czwartek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. zostaną odprawione w kościele o godz. 700 , 900 i 1600 . Na cmentarzu grzebalnym Msza św. będzie odprawiona o godz. 1100 , a po niej nastąpi procesja żałobna. W tym dniu jest obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej.

W tych dniach dbajmy szczególnie o porządek na cmentarzu składając śmieci w odpowiednim miejscu. Nie wolno wyrzucać śmieci za mur cmentarny. Niech nas zachęci do zadbania o to święte miejsce, nowa brama i furtka, które zostały zamontowane na cmentarzu grzebalnym w ostatnich dniach.

3. W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych . Msze św. zostaną odprawione o godz. 900 i 1700 . W listopadzie w sposób szczególny modlimy się za naszych zmarłych w wypominkach, naszych osobistych modlitwach i nawiedzając cmentarz. Przypominam, że w dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny. Można go ofiarować za zmarłych, pod zwykłymi warunkami: nawiedzenie cmentarza, dowolna modlitwa za zmarłych, przyjęcie komunii świętej i modlitwa według intencji Ojca Świętego.

W tym dniu przypada także I Piątek miesiąca . Spowiedź od godz. 1600.

4. Staraniem Stowarzyszenia Św. Jacek odrestaurowany został nagrobek spoczywającej na naszym cmentarzu babki Marii Curie Skłodowskiej, Salomei z Sagtyńskich – Skłodowskiej. Na wiosnę zostanie dokończona kosmetyka tego miejsca. Przy okazji tych prac zostało wyciętych na cmentarzu kilka drzew, które zagrażały bezpieczeństwu.

5. W sobotę po Wszystkich Świętych, odbędzie się pielgrzymka parafialna na Jasna Górę. Autokary zabierają uczestników wg następującego porządku:

o godz. 630 z przystanków w Radlinie,

o godz. 640 w Leszczynach z parkingu,

w Mąchocicach o godz. 630 z krzyżówki i w Cedzynie o godz. 640 z przystanku przy zatoczce.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Radlina. Byli obecni: Stanisława Zalińska, Marek Hińcza, Magdalena Gałkiewicz, Anna Mańka, Barbara Hińcza, Bernadetta Wójcik, Krystyna Sepioło, Krystyna Mazurczak, Andrzej Magala, Mariola Komorowska.

W najbliższą sobotę zapraszam kolejnych mieszkańców z Radlina.