Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą 25.10.2015r.

 1. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu w środę wspominamy, Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. W tym dniu ks. Tadeusz czci swojego patrona.
  Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 17.00.

 2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 7.00, 9.00 i 16.00. Na cmentarzu msza św. będzie sprawowana o godz. 11.00 a po jej zakończeniu odbędzie się procesja żałobna. W tym dniu jest obowiązek uczestniczenia w Mszy św.

 3. W Dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny 2 listopada, Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17. W dniach 1 – 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych spełniając następujące warunki: nawiedzić cmentarz, pomodlić się za zmarłych, przyjąć komunię św. i pomodlić się w intencjach Ojca św.
  W związku z robieniem porządków na cmentarzu pamiętajmy aby śmieci wynosić do kontenera lub koło kontenera przed bramą a nie wyrzucać za ogrodzenie cmentarza.

 4. Od drugiej niedzieli listopada (8.11) będą czytane nowe wypominki przed mszami o godz. 7.00, 9.00 i 12.00. Wypominki przyjmujemy w dalszym ciągu w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 5. Rezerwacja intencji mszalnych na pierwsze półrocze przyszłego roku od niedzieli 8 listopada.

 6. W zakrystii przyjmowane są zapisy na Pielgrzymkę Parafialną na Jasną Górę do Cudownego Obrazu M. Bożej, która odbędzie się 14 listopada. Wyjazd organizuje Grupa Modlitewna „Margaretka”. Koszt wyjazdu około 50 zł.

 7. Z racji tygodnia misyjnego, który przeżywaliśmy, po Mszach Św. dzisiaj, zbiórka do puszek na potrzeby misji.

 8. W dzisiejszą niedzielę przeprowadzane są badania niedzielnych praktyk religijnych w parafiach (liczenie wiernych, przyjęte komunie święte). Dane statystyczne przekazane będą do Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego.

 9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom Leszczyn. Byli obecni: Stefania Bysiak i Ryszard Bysiak. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam kolejnych mieszkańców Leszczyn.